Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

NATO Parlamentinė Asamblėja: palaikome Ukrainą – agresijos atveju būtinas rimtas atkirtis Rusijai

2022 m. vasario 24 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje (NATO PA) pirmininkas Audronius Ažubalis vasario 21–23 dienomis lankėsi Briuselyje (Belgijos Karalystė), kur dalyvavo NATO PA  Politikos, Gynybos ir saugumo bei Ekonomikos ir saugumo komitetų susitikimuose, Šiaurės Atlanto tarybos posėdyje.

Susitikimų metu daugiausiai dėmesio ir svarbos sulaukė svarstomi ir su sąjungininkais derinami NATO Naujos strateginės koncepcijos aspektai. Diskusijose pateikti du Lietuvai svarbūs prioritetai: pirmas, Rusija yra grėsmė, ir tai turi būti tinkamai atspindėta atnaujintoje strategijoje; antras, gynyba ir atgrasymas euroatlantinėje erdvėje yra esminė NATO užduotis. Šiai užduočiai  įgyvendinti  būtinas deramas dėmesys ir resursai. 

A. Ažubalis po Šiaurės Atlanto tarybos posėdžio, kuriame dalyvavo NATO vadovas Jensas Stoltenbergas (Jens Stoltenberg), NATO PA prezidentas Džeraldas Konli (Gerald E. Connolly), valstybių atstovybių prie NATO ir nacionalinių parlamentų delegacijų vadovai, ambasadoriai, pastebėjo, kad kolegų iš Vakarų valstybių pasisakymai iš esmės atkartojo jo ir kitų Vidurio Europos atstovų pasisakymus, kurie kažkada buvo laikomi „kategoriškais“, „aštriais“ ir  „radikaliais“. Dabar, geopolitinei situacijai pasikeitus iš esmės, sąjungininkai Vakaruose yra vieningi. Pagrindinė žinutė Rusijos agresijos Ukrainoje klausimu yra: palaikome Ukrainą – tiesioginės ar „juridinės“ agresijos prieš Ukrainą atveju, turi būti duotas rimtas atkirtis Rusijai.

...

Seimo delegacijos NATO PA vadovas A. Ažubalis prieš vizitą į Briuselį laišku kreipėsi į NATO PA prezidentą Dž. Konli, kuriame išreiškė Seimo delegacijos pritarimą NATO PA siūlymui steigti Demokratinio atsparumo centrą prie NATO vadavietės. Laiške Seimo narys pažymėjo, kad „Demokratinio atsparumo centro steigimą NATO vadavietėje pirmiausia reikėtų vertinti efektyvumo ir nedubliavimo perspektyvoje. NATO nėra žmogaus teisių organizacija ir ne politinis forumas“.

Seimo delegacijos NATO PA vadovas taip pat pažymėjo, kad neabejotina nauda būtų, jeigu Centras galėtų reikšmingą dėmesį skirti Rusijos ir Kinijos globaliai vykdomai demokratijos vertybių ir principų erozijai, siekiui išnaudoti kitų valstybių demokratinių sistemų pažeidžiamas vietas, stabdyti demokratijos plėtrą pasaulyje. 

A. Ažubalis gavo NATO PA prezidento atsakymą, kuriame išreikšta padėka Lietuvai dėl paramos steigiant Demokratinio atsparumo centrą, pakartotinai pažymėtas šio centro įkūrimo aktualumas tarptautinių iššūkių kontekste, įskaitant Rusijos ir Kinijos pastangas silpninti ir skaldyti Vakarų demokratijas. Dž. Konli laiške, be kita ko, pabrėžta Demokratinio atsparumo centro pagalbos ir rekomendacijų nauda NATO nariams, partneriams.

 

 

Daugiau informacijos:

Lukas Kriščiūnas

Seimo nario Audroniaus Ažubalio patarėjas

Tel. (8 5) 239 6321, el. p. [email protected]

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5)  239 6508, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-02-24 12:20
   Jolanta Anskaitienė