Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Mindaugo Skritulsko pranešimas: „Rūpestis sovietinės militaristinės okupacijos paveldu tarnauja Rusijos informacinio karo tikslams“

2022 m. kovo 1 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Tuo metu kai jau vyko brutali Krymo okupacija, 2014 m. Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktoriaus įsakymu sudarytos Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos priimtu aktu Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių obeliskas su visais priklausiniais: kūju ir pjautuvu, stūksantis Palangos centre, atsidūrė kultūros vertybių registre.

Kas stebina dabar, kai būtent tuo metu, kada Rusijos federacija vykdo brutalų karą prieš visą Ukrainą, vis dar atsiranda Lietuvos kultūros paveldo specialistų, kurie siūlo Palangos savivaldybei įtraukti į saugotinų objektų registrą Viačeslavo Molotovo gynybinės linijos bunkerį. Kam? Kad apie šį sovietinės karinės okupacijos elementą pasakotume savo vaikams? Gal pirmiau rūpinkimės ne okupacinės valstybės kariniu paveldu, bet savo tautos rezistencinės kovos prieš šį režimą paveldu – tai nėra padaryta visa apimtimi.

Ypač neigiamai vertindamas šią iniciatyvą, atsižvelgdamas į tai, kad nuo 2008 m. tęsiamos Rusijos Federacijos politikos, nukreiptos prieš savo kaimynines valstybes, pasirinkusias laisvės, demokratijos ir suartėjimo su Europos Sąjunga ar NATO kelią, dalį, šiandien raštu paprašiau Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos kaip galima skubiau imtis reikiamų veiksmų, kad sovietiniai militaristiniai objektai būtų pašalinti iš valstybės saugomų kultūros vertybių sąrašo. Taip pat prašau piliečių ir visuomenės interesų apsaugos tikslais KPD inicijuoti Nekilnojamųjų kultūros vertybių vertinimo ir atrankos kriterijų aprašo pakeitimus, kuriais nebūtų taikomos jokios išimtys nacių ir sovietų simbolikai, įskaitant ir neveikiančias kapines, kapus, palaikų laidojimo ar užkasimo vietas.

Kultūros paveldo departamentas yra Lietuvos nekilnojamojo kultūros paveldo ir kilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos institucija, kuri prižiūri ir tvarko kultūros vertybes, veda kultūros paveldo apskaitą, pristato kultūros paveldą visuomenei.

 Iš viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos tapo žinoma apie siūlymus be visa ko įtraukti į saugotinų objektų registrą Viačeslavo Molotovo gynybinės linijos bunkerį, rastą Vytauto gatvėje, Palangoje. Yra surašytas reikalavimas šį militaristinį sovietinį objektą išsaugoti, kol bus priimtas sprendimas dėl jo teisinės apsaugos statuso. Siūloma šį bunkerį įtraukti į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą, todėl raginu kuo skubiau priimti reikiamus verdiktus, stabdančius šio propagandinio įrankio teisinę apsaugą Rusijos agresijos metu. Siūlau pirmiau rūpintis ne sovietiniu kariniu paveldu, bet savo rezistencinės kovos prieš sovietų okupacija paveldu – tai nėra padaryta visa apimtimi.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mindaugas Skritulskas

Mob. 8 683 23 341

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-03-01 12:44
   Monika Kutkaitytė