Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Kultūros komiteto pirmininko Vytauto Juozapaičio pranešimas: „Su Europos kultūros parlamento generaliniu sekretoriumi Karlu Eriku Normanu aptarti kultūros politikos ir kultūros diplomatijos klausimai“

2022 m. kovo 8 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis ir komiteto narys Kristijonas Bartoševičius kovo 7 d. susitiko su Europos kultūros parlamento generaliniu sekretoriumi Karlu Eriku Normanu (Karl-Erik Norrman), kuris atvyko parengiamojo vizito į Kaune, 2022 metų Europos kultūros sostinėje, rengsimą Europos kultūros parlamento (EKP) sesiją. EPK yra nevyriausybinė organizacija, 2001 lapkričio mėnesį įsteigta Strasbūre, Europos Tarybos būstinėje. Idėją steigi tokią visuomeninę instituciją puoselėjo smuikininkas Jehudis Menuchinas (Yehudi Menuhin), o vienas iš šios organizacijos steigėjų buvo ir šviesaus atminimo filosofas Leonidas Donskis. EKP sudaro 160 narių iš 43 šalių. Kiekvienas EKP narys yra žymus mokslo atstovas, kultūros veikėjas ar meno kūrėjas.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Susitikime dalyvavę Seimo nariai, EKP generalinis direktorius, Ministrės Pirmininkės patarėja Gabrielė Žaidytė aptarė kultūros politikos ir kultūros diplomatijos priemones, kurios, be kita ko, gali būti svarbios Rusijos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje. K. E. Normanas patikino, kad visi EKP nariai, kad ir kokiai šaliai jie atstovauja, nedviprasmiškai yra pareiškę paramą kovojančiai Ukrainos tautai.

Susitikimo dalyviai pasikeitė nuomonėmis apie religijos, Bažnyčios vaidmenį visuomenės ir valstybės gyvenime.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Vytauto Juozapaičio patarėjas

Kęstutis Kaminskas

El. p. [email protected], mob. 8 612 52 633

   Naujausi pakeitimai - 2022-03-08 10:59
   Monika Kutkaitytė