Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo delegacijos ETPA pirmininkas E. Zingeris: „Nors Rusija mėgina išvengti gėdingos išmetimo iš Europos Tarybos procedūros, bet nusiplauti munduro nepavyks“

2022 m. kovo 10 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Nuotrauka iš Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos interneto svetainės

 

Kovo 13–16 dienomis Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Laima Andrikienė, Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Emanuelis Zingeris, Seimo nariai Arminas Lydeka, Kęstutis Masiulis ir Lukas Savickas lankysis Strasbūre (Prancūzijos Respublika). Lietuvos parlamentarai dalyvaus Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) neeilinėje plenarinėje sesijoje. Ši neeilinė ETPA sesija šaukiama išskirtinai Rusijos karo prieš Ukrainą klausimui aptarti ir sprendimams priimti. Sesiją vieningai iniciavo visos penkios ETPA politinės grupės.

Seimo delegacijos ETPA pirmininkas E. Zingeris sako, kad būtina toliau plėsti sankcijas neišprovokuotą karą prieš laisvą ir demokratišką Ukrainą pradėjusiai Rusijai, taip pat suspenduoti Rusijos veiklą visose tarptautinėse organizacijose: „Rusija jau laikinai išmesta iš ETPA, o šiandien matome, kad Rusija, bandydama išvengti gėdingos pašalinimo iš Europos Tarybos procedūros, kuri turėjo vykti pirmadienį, paskelbė, kad pati traukiasi iš šios tarptautinės organizacijos. Taip Rusija bando nusikratyti Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimų galiojimo Rusijos Federacijoje. Tų sprendimų ji ir taip nevykdė, kaip rodo Aleksejaus Navalno ir kiti atvejai. Nuo pat savo narystės Europos Taryboje pradžios Rusija nevykdė beveik nė vieno savo įsipareigojimo ar ETPA rezoliucijos. 1996 m. Rusija įstojo su įsipareigojimu išvesti savo kariuomenę iš Moldovos, kuris iki šiol neįvykdytas. Iki šiol neįvykdytas ir 1996 m. įsipareigojimas atlyginti žalą Baltijos šalių tremtiniams“, – pabrėžia E. Zingeris.

Pasak Seimo delegacijos ETPA vadovo, Lietuvos delegacija išlieka kaip niekada vieninga – tarptautinėje arenoje toliau tęs ir inicijuos procedūras prieš Rusijos Federaciją.

Neeilinėje ETPA sesijoje kovo 14 d., pirmadienį, numatomas Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio nuotolinis kreipimasis.

ETPA sesijoje taip pat bus pristatyta Europos Tarybos (ET) Ministrų Komiteto informacija, ET Generalinės sekretorės Marijos Pejčinović Burić pranešimas, vyks ETPA nacionalinių delegacijų atstovų diskusijos.

Vasario 25 d. ET Ministrų Komitetas nusprendė suspenduoti Rusijos Federacijos atstovimo teises organizacijoje, atsižvelgdamas į nacionalinių vyriausybių ir parlamentų atstovų išsakytas pozicijas.

 

Kontaktams:

Seimo narys Emanuelis Zingeris

Tel. (8 5) 239 6644, el. p. [email protected]

 

Tarptautinių ryšių skyriaus patarėja Selija Levin

Tel. (8 5)  239 6216, el. p. [email protected]

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5)  239 6508, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-03-10 14:11
   Jolanta Anskaitienė