Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Raimundo Lopatos pranešimas: „Liberalai imasi iniciatyvos susitarti dėl užsienio ir saugumo politikos: projektas jau parengtas“

2022 m. kovo 10 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Liberalų sąjūdžio frakcija kitoms parlamentinėms partijoms siūlo pasirašyti vieną susitarimą dėl šalies užsienio, saugumo ir gynybos politikos strategijos iki 2028 metų. Santykių su Rusija, Baltarusija, Kinija ir strateginio bendradarbiavimo su Europos Sąjunga, JAV ir NATO principus įvardijantį dokumentą partijų deleguoti atstovai pildys ir koreguos parlamentinėje darbo grupėje.

Liberalų manymu, vietoje dviejų atskirų susitarimų – skirto užsienio politikai ir skirto gynybai ir saugumui – verta priimti vieną konsoliduotą projektą.

Frakcijos atstovo, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nario prof. Raimundo Lopatos parengtose užsienio politikos ir saugumo uždavinių ir veiksmų gairėse siūloma „kuo greičiau siekti nutraukti energijos išteklių importą iš Rusijos“, nes toks importas „tik stiprina Maskvos ir Minsko autoritarinius režimus ir didina karinės agresijos tikimybę ateityje“. Partijoms siūloma susitarti dėl Rusijos izoliacijos „visose srityse“ – iki kol karą pradėjusi šalis ne tik išves okupacines pajėgas iš Ukrainos, bet ir sumokės kompensacijas už padarytus karo nusikaltimus.

Kartu kviečiama „nepripažinti Aliaksandro Lukašenkos kaip Baltarusijos prezidento“ ir teisiškai izoliuoti jo režimą.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Partijų susitarimu kitos autokratijos – Kinijos – atžvilgiu siūloma Lietuvai „palaikyti vienos Kinijos politiką ir laikytis nuostatos, kad Taivano ateitį sprendžia pats Taivanas“.

Be to, susitarimo projekte kviečiama „valstybės mastu neskatinti ryšių plėtros su autokratinėmis rinkomis“, kartu aiškiai suvokiant, kad „bet kokios nuolaidos ir sandoriai su autokratiniu pasauliu yra taktinio, bet ne strateginio pobūdžio“.

Partijų susitarimo projektas ragina didinti krašto apsaugai skiriamo bendrojo vidaus produkto dalį padidinti iki 3 proc. kartu skubos tvarka dar šiais metais sukuriant „reikiamą infrastruktūrą, kuri sudarytų sąlygas greitai ir sklandžiai dislokuoti sąjungininkų pajėgas ir joms veikti šalies teritorijoje“.

Atitinkamai projektas numato gilinti euroatlantinės gynybos integraciją ir „ryžtingai remti tolesnę ES ir NATO plėtrą pagrindinį dėmesį skiriant ES Rytų partnerystės šalims: Sakartvelui, Moldovai ir ypač Ukrainai“.

Projekto tekstą partijų deleguoti Seimo nariai dar koreguos susitarimui parengti susibūrusioje parlamentinėje darbo grupėje. Susitarimo vykdymo eigą kiekvienais metais, kasmet prieš biudžeto patvirtinimą, svarstytų ir vertintų Vyriausybė kartu su susitarimą pasirašiusių partijų atstovais.

 

Daugiau informacijos:

Raimundas Lopata

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys

Tel. (8 5) 239 6627

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-03-10 14:32
   Monika Kutkaitytė