Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Seimo Aplinkos apsaugos komitete – parlamentinė kontrolė dėl kritinės Kuršių marių vandens būklės“

2022 m. kovo 15 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime nario Lino Jonausko iniciatyva Seimo Aplinkos apsaugos komitete trečiadienį bus atliekama parlamentinė kontrolė dėl itin didelės Kuršių marių taršos. 

Pasak parlamentaro, situacija dėl taršos Kuršių mariose nekinta jau dešimtmetį ir yra kritinė.

„Nuo 2011 metų ekologinė Kuršių marių būklė bloga, o paskutiniai aplinkosaugos tyrimų rezultatai rodo, kad ji išlieka kritinės būklės. Neišvalytos nuotekos į Kuršių marias patenka iš gyventojų namų ir verslo subjektų, stipriai teršia žemės ūkis, kuris lemia didelę azoto ir fosforo koncentraciją. Tokia prasta ekologinė Kuršių marių būklė veikia visą marių ekosistemą. Negalėsime atkurti nykstančių Kuršių marių žuvų išteklių, jei tarša ir toliau bus tokia milžiniška. Būtina imtis aktyvesnių veiksmų mažinant taršą“, – sako  L. Jonauskas.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo narys tikisi, kad atlikus parlamentinę kontrolę paaiškės, kodėl per dešimtmetį situacija Kuršių mariose tik dar labiau pablogėjo, kas šiuo metu daroma siekiant taršą mažinti ir kokie papildomi sprendimai reikalingi, kad būtų pasiektas proveržis ir vandens būklė imtų gerėti.

Seimo Aplinkos apsaugos komitete Kuršių marių taršos problemą ir galimus jos sprendimo būdus su Seimo nariais aptars Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos departamento, Aplinkos apsaugos agentūros atstovai.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-03-15 10:43
   Monika Kutkaitytė