Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Socialdemokratai reikalauja pašalinti „pavojingą“ ligoninių reformą iš Seimo darbų programos: informacija slepiama“

2022 m. kovo 16 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Opozicinė Seimo socialdemokratų frakcija užregistravo pasiūlymą dėl Seimo pavasario sesijos darbų programos – reikalaujama išbraukti suplanuotą sveikatos priežiūros tinklo įstaigų reformą numatančius įstatymų projektus.

Jei Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sumanymai būtų realizuoti, socialdemokratai sako, kad ligoninių ir jų skyrių Lietuvos regionuose mažėtų.

„Jau aišku, kad dėl Rusijos agresijos Ukrainoje mūsų sveikatos sistema gali susidurti su didele įtampa ir problemomis, susijusiomis su pagalba į mūsų šalį atvykstantiems ukrainiečiams. Tokiomis aplinkybėmis Vyriausybės noras žūtbūt „stumti“ gydymo įstaigų tinklo pertvarką, naikinti ligonines ir mažinti lovų skaičių atrodo ne tik nesuprantamas, bet ir pavojingas“, – sako pasiūlymą dėl darbotvarkės parengęs socialdemokratas Eugenijus Sabutis.

Jo teigimu, nepaprastosios padėties laikotarpiu skubinti neišdiskutuotą ir daug kritikos sulaukiančią SAM parengtą sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką – netikslinga.

„Valdžia planuoja naikinti ligonines, mažinti lovų skaičių jose. Kam to reikia? Gydymo paslaugos turi būti užtikrintos ir prieinamos visoje Lietuvos teritorijoje. Esamas ligoninių tinklas gali priimti didelį skaičių nukentėjusiųjų nuo karo asmenų. Didėjant humanitarinei krizei Ukrainoje, neatmestina, kad mūsų sveikatos sistema gali susidurti su dideliu poreikiu suteikti medicinines paslaugas karo pabėgėliams, skirti vietų reabilitacijai po gydymo“, – įspėja parlamentaras.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Sako, kad SAM manipuliuoja skaičiais, slepia informaciją

 

„Vyriausybė galimai neįvertino visų įmanomų scenarijų. „Paleidus“ sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką, įvairiuose Lietuvos regionuose gali pritrūkti ne tik gydytojų ar medicinos specialistų, bet ir gydymui skirtų įstaigų – paslaugos bus nebeprieinamos ne tik bėgantiems nuo karo, bet ir Lietuvos piliečiams. Pertvarka skaudžiai palies medicininės reabilitacijos paslaugas.

Šiuo metu tvyro visuotinis nerimas, neapibrėžtumas, abejonės dėl deklaruojamų reformos tikslų ir siekių – ne tik tarp medikų, bet ir visuomenėje. Numatoma naikinti ne vieną rajoninę ligoninę, atskirus skyrius gydymo įstaigose. Pavyzdžiui, naikinant paros chirurgijos paslaugas, neliks ir priėmimo skyrių, budinčių chirurgų ar pediatrų. Rajonuose neliks vaikų, akušerinių, terapinių skyrių, o pacientams teks vargti keliaujant į didmiesčių ligonines. Ne tik Lietuvos piliečiai, bet ir nuo karo nukentėję ukrainiečiai gali būti priversti važinėti po Lietuvą, ieškodami artimiausios gydymo įstaigos“, – vertina E. Sabutis.  

Parlamentaras piktinasi SAM laikysena – į užduotus klausimus neatsakoma arba teikiami aptakūs komentarai.

„SAM manipuliuoja įtartinais skaičiais ir vengia atskleisti visą informaciją apie reformą. Pažeisdama visus galiojančius teisės aktus dėl privalomų atsakymo terminų, ministerija tik prieš pat darbų programos svarstymą Seime atsiuntė atsakymą į mano dar sausio mėnesį išsiųstus klausimus, bet ir iš jų mažai naudos – jie lakoniški ir aptakūs.

Argumentuotų paaiškinimų vis dar nėra, net ir gavus SAM raštą. Tad arba ministerija jų neturi, arba nenori jų atskleisti. Reiškia, turi ką slėpti“, – konstatuoja socialdemokratų Seimo frakcijos seniūno pavaduotojas E. Sabutis.

Siūlymą išbraukti „nevykusį“ projektą iš Seimo darbų programos drauge su E. Sabučiu teikia socialdemokratai Tomas Bičiūnas, Liudas Jonaitis, Vidmantas Kanopa, Orinta Leiputė, Gintautas Paluckas, Algirdas Sysas ir Kęstutis Vilkauskas.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Sabutis

LSDP Seimo frakcijos seniūno pavaduotojas

Mob. 8 698 42 633

   Naujausi pakeitimai - 2022-03-16 14:06
   Rimas Rudaitis