Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario L. Jonausko pranešimas: „Jei nebus kardinalių pokyčių, Kuršių marios virs nuotekų telkiniu“

2022 m. kovo 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Lietuvos socialdemokratų frakcijos nario Lino Jonausko iniciatyva Seimo Aplinkos apsaugos komitete trečiadienį vyko parlamentinė kontrolė dėl itin didelės Kuršių marių taršos.

Pasak Seimo nario L. Jonausko, Lietuvos vandens tekinių būklė prastėja, o itin bloga Kuršių marių vandens būklė nekinta į gerą jau dešimtmetį.

„Gerą būklę Lietuvoje atitinka tik 36 proc. visų vandens telkinių. Tai šokiruoja. Tarša iš Neries, Nemuno baseinų patenka iki Kuršių marių, o vėliau – į Baltijos jūrą. Nenuostabu, kad nuo 2011 m. ekologinė Kuršių marių būklė taip pat yra bloga ir toliau blogėja. Vandens būklės tyrimų ataskaitoje atsispindi visa Mendelejevo lentelė. Neišvalytos nuotekos į Kuršių marias patenka iš gyventojų namų ir verslo subjektų. Labiausiai Kuršių marių taršą veikia žemės ūkis, kuris lemia vandenyje didelę azoto ir fosforo koncentraciją“, – sako L. Jonauskas.

Seimo Aplinkos apsaugos komitete paaiškėjo, kad Aplinkos ministerija rengia daugiau nei šimto penkiasdešimties priemonių planą, skirtą Lietuvos vandens telkinių būklei gerinti. Jį planuojama patvirtinti iki liepos mėnesio pabaigos.

Lietuva yra įsipareigojusi Europos Sąjungai iki 2027 m. pasiekti, kad 90 proc. vandens telkinių atitiktų gerą būklę.

Seimo narys L. Jonauskas mano, kad jei nebus imamasi kardinalių pokyčių, planai liks planais, reikšmingų teigiamų rezultatų per penkerius metus Lietuva nepasieks.

„Kuršių marių tyrimai rodo, kad labai bloga vandens būklė fiksuojama Klaipėdos uosto teritorijoje, kurioje veikia tarši pramonė. Nors buvo priimta daugybė įstatymų, kurie turėjo padėti kontroliuoti ir suvaldyti įmonių taršą, tačiau bendruomenės teigia, kad situacija nekinta. Vis dar yra teršėjų, kurie su paviršinėmis nuotekomis išmeta didelius teršalų kiekius. Jei planai liks planais, nebus peržiūrimi įstatymai, atliekama aktyvesnė įmonių, žemės ūkio subjektų kontrolė, nebus ieškoma būdų, kaip padidinti aplinkos apsaugos valstybinėje kontrolėje dirbančių pareigūnų skaičių, Lietuvos vandens būklė kardinaliai nesikeis, o Kuršių marios virs nuotekų telkiniu“, – teigia Seimo narys.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 600 09

   Naujausi pakeitimai - 2022-03-16 15:26
   Rimas Rudaitis