Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Laima Andrikienė: „Pagaliau – Rusija pašalinta iš Europos Tarybos“

2022 m. kovo 17 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Rusija turi būti pašalinta iš Europos Tarybos nedelsiant. Tokį sprendimą priėmė Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) neeilinėje plenarinėje sesijoje, kovo 14–15 dienomis vykusioje Strasbūre.

„Visi keturi Lietuvos Seimo delegacijos šioje Asamblėjoje nariai balsavo už šį sprendimą. Rusijos Federacijos vėliava nuo kovo 16 dienos nebeplevėsuoja prie Europos Tarybos rūmų Strasbūre. 26 metus trukusi Rusijos narystė šioje Europos organizacijoje baigėsi“, – sakė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Laima Andrikienė, dalyvavusi istorinėje ETPA sesijoje.

Kalbėdama ETPA plenarinėje sesijoje L. Andrikienė, kuri yra šios Asamblėjos Politikos reikalų ir demokratijos komiteto vicepirmininkė, pareikalavo, kad Rusija paliktų Europos Tarybą nedelsiant. „Valstybė narė, kuri brutaliausiu būdu pažeidė Jungtinių Tautų Chartiją, taip pat Europos Tarybos pamatinius principus, įtvirtintus jos Statute, privalo palikti Europos Tarybą nedelsiant. Ištikimybe demokratijai ir taikai, pagarba žmogaus teisėms ir teisės viršenybe savo veiklą grindžiančioje Europos Taryboje nėra vietos agresorei Rusijai. Mes griežtai smerkiame Rusijos ir jos marionetės Baltarusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimus, kuriuos Rusija vykdo prieš suverenią Ukrainą ir jos žmones“, – pažymėjo Lietuvos atstovė.

L. Andrikienė išreiškė savo ir Lietuvos solidarumą su Ukraina bei jos žmonėmis ir informavo Asamblėjos narius, kad Seimo Užsienio reikalų komitetas kovo 4 d. priėmė pareiškimą, kuriuo kreipėsi į visų demokratinių valstybių parlamentus, ragindamas siekti, kad Ukrainos teritorijoje, išnaudojant Jungtinių Tautų mechanizmą, būtų atverti humanitariniai koridoriai, kad civiliai žmonės galėtų saugiai pasitraukti iš karo veiksmų zonų ir Rusijos Federacijos okupuotų ir kontroliuojamų teritorijų.

„Mes raginame paskelbti neskraidymo zonas virš humanitarinių koridorių ir virš Ukrainos atominių jėgainių bei branduolinių atliekų saugyklų. Tai padaryti įmanoma“, – sakė Lietuvos parlamentarė.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

L. Andrikienė taip pat kvietė Asamblėjos narius, kad „mūsų parlamentai turėtų skubiai kreiptis į Jungtinių Tautų Generalinį Sekretorių António Guterresą, kad Rusijos Federacija būtų pašalinta iš nuolatinių narių Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, kuri yra pagrindinė Jungtinių Tautų institucija, atsakinga už tarptautinės taikos ir saugumo palaikymą; Rusijos Federacijos narystė Jungtinėse Tautose turėtų būti sustabdyta. Taip pat raginu kolegas siekti visiško Rusijos Federacijos karių išvedimo iš suverenių Ukrainos, Gruzijos, Moldovos, taip pat Baltarusijos teritorijų“.

Kreipdamasi iš aukštos Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos tribūnos L. Andrikienė kvietė ET valstybes nares ir kitas demokratines šalis teikti paramą Ukrainai ir siekti, kad pasaulis kuo plačiau prisijungtų prie sankcijų Rusijos ir Baltarusijos režimams.

Įkandin Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos, kovo 15 d. vienbalsiai balsavusios už Rusijos pašalinimą iš Europos Tarybos, tokį patį sprendimą kovo 16 d. vienbalsiai priėmė ir ET Ministrų komitetas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narės dr. Laimos Liucijos Andrikienės patarėja

Aldona Drėgvaitė

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-03-17 11:22
   Monika Kutkaitytė