Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Valdantiesiems stumiant ligoninių reformą, socdemai nežada nuleisti rankų: „A. Dulkys pasiklydo savo paties mele“

2022 m. kovo 23 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Valdantiesiems atmetus socialdemokratų pasiūlymą išbraukti skandalingą gydymo įstaigų tinklo reformą iš Seimo darbų programos, socialdemokratų Seimo frakcijos seniūno pavaduotojas Eugenijus Sabutis įspėja, kad informacija apie šią reformą vis dar slepiama.

„Pertvarkos tikslai skendi migloje, vengiama atviro pokalbio su visuomene, regionų politikais ir medikais. Ministerija visiškai nesiskaito su žmonėms – ir jiems neatsiskaito. Valdininkai „atsirašinėja“, tuščiažodžiauja, neatsako į konkrečius klausimus, nepaiso terminų, kurie jiems privalomi rengiant atsakymus“, – piktinasi socialdemokratas.

Seimo plenarinio posėdžio metu E. Sabutis atvirai klausė, „ar galima tikėti ministro A. Dulkio parengta reforma“, jeigu savo atsakyme Seimo nariams ministras prieštarauja pats sau – iš pradžių teigia, esą dėl reformos nebus mažinamas ligoninių skaičius, bet toliau informuoja, kad vykdant sveikatos sistemos „racionalizavimą“, kai kurias įstaigas teksią naikinti.

„Atrodo, ministras A. Dulkys pasiklydo savo paties mele. Ir mes, ir žiniasklaida niekaip negalime iškaulyti iš ministerijos to „legendinio“ pertvarkos plano. Vadinasi, arba ministerija jo neturi, arba nėra linkusi atskleisti. Šiandien akivaizdu, kad ruošiamasi naikinti ne vieną regione veikiančią ligoninę“, – įspėja parlamentaras.

Seimo nario asmeninio archyvo nuotrauka

 

Seimui nedidele balsų dauguma nutarus palikti sveikatos įstaigų tinklo pertvarkos įstatymus darbų plane, E. Sabutis pabrėžia, kad svarbiausias darbas šiuo metu – sutelktomis pastangomis išsireikalauti išsamios informacijos apie reformą: kiek ligoninių, jų skyrių bus naikinama, kuriuose regionuose, kiek medicinos darbuotojų bus atleista ar perkelta į didžiuosius miestus.

„Reikalausime, kad kiekvienas rajonas būtų vertinamas atskirai ir atsakingai. Reformos kriterijai privalo būti taikomi individualiai, paisant bendruomenių ir regionų interesų, o ne aklai ir mechaniškai. Kadangi dialogas su ministerija stringa, gali tekti kreiptis į Seimą su naujomis pataisomis“, – socialdemokratų ketinimus atskleidžia E. Sabutis.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Sabutis, Seimo LSDP frakcijos seniūno pavaduotojas

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 633

   Naujausi pakeitimai - 2022-03-23 11:17
   Monika Kutkaitytė