Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Įregistruotos pataisos, neleisiančios lengvai legalizuoti naktinius taikiklius medžioklėje“

2022 m. kovo 24 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Lietuvos socialdemokratų frakcijos narys Linas Jonauskas įregistravo Medžioklės įstatymo pataisas, kuriomis siekia, kad būtų užkirstas kelias lengvai įteisinti naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklėje.

Pasak L. Jonausko, Seime atsiradus iniciatyvoms krašto gynybai įteisinti naktinio matymo taikiklių naudojimą civilinėje apyvartoje, reikalingi papildomi saugikliai, kad jie tik tam ir būtų naudojami.

Seimo narys siūlo Medžioklės įstatymo pataisomis numatyti, kad Aplinkos ministerija nėra atsakinga už draudžiamų medžioklės įrankių ir būdų tvirtinimą, o taip pat  –  iš Medžioklės taisyklių į Medžioklės įstatymą perkelti medžioklėje draudžiamus naudoti įrankius, priemones ir būdus, tarp kurių yra ir naktiniai taikikliai.

„Suprantama, kad Rusijos karo Ukrainoje akivaizdoje norima atverti galimybę civilinėje apyvartoje naudoti naktinius taikiklius, tačiau būtina užtikrinti, kad šie prietaisai būtų naudojami išimtinai tik šalies teritorinei gynybai, ir nebūtų sudaromos sąlygos ministro įsakymu jų įteisinti medžioklėje. Pakeitus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą ir civilinėje apyvartoje įteisinus  galimybę naudoti naktinio matymo taikiklius, gali padidėti nelegalus jų naudojimas medžioklėje, taip pat gali būti daug lengviau įteisinti taikiklių naudojimą medžioklėje. Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, darydami kratas, ir dabar medžiotojų automobiliuose randa naktinio matymo taikiklius, kuriuos medžioklėje draudžiama ne tik naudoti, bet ir turėti. Seime beveik kasmet atsiranda iniciatyvos įteisinti naktinio matymo taikiklius medžioklėje. Negalima leisti, kad naktinių taikiklių įteisinimas priklausytų nuo vieno asmens“, – sakė L. Jonauskas.

Įstatymą kartu su L. Jonausku teikia bei palaiko ir kiti Seimo nariai, priklausantys įvairioms Seimo frakcijoms.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p, [email protected]

Mob. 8 636 600 09

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-03-24 15:46
   Jolanta Anskaitienė