Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Georgijaus juostos ir Rusijos karinių pajėgų invazijos simbolių draudimas turi būti įteisintas skubos tvarka“

2022 m. balandžio 7 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, kad Georgijaus juostos ir Rusijos Federacijos karinių pajėgų invazijos simbolių prilyginimas sovietinei ir nacistinei simbolikai Seime būtų svarstomas ir priimamas ypatingos skubos tvarka.

L. Jonauskas mano, kad įstatymo projektai turi būti apsvarstyti ir priimti skubos tvarka.

„Rusijos Federacijos karinių pajėgų invazijos į Ukrainą simbolis „Z“ vis dažniau tampa teroro priemone. Jau kelis kartus „Z“ ir „V“ raidėmis buvo aprašinėti Panerių memorialo Holokausto aukoms atminti skirti paminklai. Būtina kuo greičiau apsispręsti dėl šių simbolių draudimo. Manau, kad simbolių apimtis gali būti išplėsta. Taip pasiųsime aiškų signalą, kad jų naudojimas bus netoleruojamas ir grės dar didesnė atsakomybė, nei už įprastą vandalizmą, turto niokojimą“, – teigia L. Jonauskas.

Pasak Seimo nario, reikia suskubti priimti teisės aktus iki gegužės 9 d., kuri gali būti pasitelkiama įvairioms provokacijoms.

„Valstybės saugumo departamentas įspėja, kad artėjanti gegužės 9-oji, kurios metu rusai mini pergalę Antrajame pasauliniame kare prieš nacistinę Vokietiją, gali būti pasitelkiama įvairioms provokacijoms. Gegužės 9-ąją Rusijos Federacija išnaudoja propagandai, o šios dienos simbolis –  Georgijaus juosta – jau yra tapusi penktosios Rusijos kolonos Lietuvoje įrankiu provokuoti, skaldyti, kiršinti žmones, agresijos ir smurto simboliu, kuris nieko neturi bendro su Antrajame pasauliniame kare žuvusiųjų pagerbimu. Gali būti, kad šiais metais provokacijų, susijusių su Georgijaus juostos demonstravimu, dar padaugės. Gali kilti konfliktų, kurie vėliau gali būti panaudojami Rusijos propagandos mašinos nesantaikos kurstymui. Laikas paskubėti ir prilyginti Georgijaus juostą sovietinei simbolikai, kurios naudojimas ir demonstravimas Lietuvoje yra draudžiamas“, – sako L. Jonauskas.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seime po pateikimo pritarus Seimo narių Lino Jonausko ir Monikos Ošmianskienės  įregistruotoms Administracinių nusižengimų kodekso ir Susirinkimų įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama dvispalves juodai oranžines Georgijaus (Šv. Jurgio) juostas bei Rusijos Federacijos karinių pajėgų invazijos simbolį „Z“ prilyginti nacistiniams ir komunistiniams simboliams, jų svarstymas persikėlė į Seimo komitetus. 

Jau trys Vokietijos žemės pranešė uždraudusios viešai demonstruoti simbolį „Z“. Berlyno, Bavarijos ir Žemutinės Saksonijos žemių vadovybės pareiškė, kad už tokius veiksmus numatytos bausmės.

Latvijos Seimas taip pat neseniai uždraudė Rusijos karinės agresijos simbolius, tarp kurių – ir simbolis „Z“.  Priimtos pataisos numato bausmę už karinę agresiją ir karo nusikaltimus šlovinančių simbolių naudojimą viešose vietose.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba neseniai paragino užsienio valstybes kriminalizuoti „Z“ raidės, kaip Rusijos agresijos Ukrainoje simbolio, naudojimą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

   Naujausi pakeitimai - 2022-04-07 09:44
   Monika Kutkaitytė