Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narių grupės pranešimas: „8 Seimo nariai kartu su tarptautine delegacija lankėsi Kyjive, Irpinėje, Bučoje“

2022 m. balandžio 9 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Aštuonių Seimo narių delegacija lankėsi Kyjive, kur susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku Ruslanu Stefančiuku, aptarė paramą Rusijos invaziją patiriančiai valstybei. Parlamentarai taip pat aplankė masines kapavietes Bučoje, o intensyviausiais mūšiais pasižymėjusioje Irpinėje susitiko su meru Oleksandru Markušinu.  

Seimo valdybos sprendimu balandžio 7–9 dienomis darbo vizito į Ukrainą komandiruoti Seimo Pirmininko pavaduotojai Andrius Mazuronis ir Vytautas Mitalas, Seimo Ateities komiteto pirmininkas Raimundas Lopata, Seimo nariai Matas Maldeikis, Žygimantas Pavilionis, Lukas Savickas, Giedrius Surplys ir Andrius Vyšniauskas.

Seimo nariai vyko su tarpparlamentinio Ukrainos paramos tinklo „United for Ukraine“ delegacija, kurią sudarė 35 narių iš 11 nacionalinių parlamentų ir Europos Parlamento. Delegacijai vadovavo Europos Parlamento narys Andrius Kubilius.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Pasak Seimo nario A. Vyšniausko, ši delegacija yra didžiausia tarptautinė delegacija Ukrainoje nuo karo pradžios ir pirmoji susitikusi su politikais ir aplankiusi masines kapavietes Bučoje bei apžiūrėjusi intensyviausiais mūšiais pasižymėjusį Irpinės miestą.

„Tokie vizitai yra be galo svarbūs, nes turime užtikrinti nuolatinį Lietuvos ir kitų šalių politikų buvimą Ukrainoje. Ukraina privalo būti politikų dėmesio centre, nes jau girdimi balsai apie norą artėti prie įprastinio santykio su Rusija, todėl blokuojamos sankcijos ir kiti Ukrainai svarbūs veiksmai. Turime padėti broliams ir sesėms ukrainiečiams, parodyti jų kovos svarbą ir Rusijos galvažudžių žiaurumus. Tai ir darome“, – teigia A. Vyšniauskas.

Delegacija lankėsi Ukrainos Radoje, kur susitiko su jos Pirmininku R. Stefančiuku ir parlamento nariais. Susitikimo metu buvo aptarta Ukrainos narystės Europos Sąjungoje perspektyva ir derintos pozicijos, kaip galima įtikinti skeptiškus ES politikus neblokuoti Ukrainos narystės. Šiuo tikslu buvo pasirašytas memorandumas dėl Ukrainos narystės ES, humanitarinės ir karinės paramos suteikimo spartinimo, Maršalo plano Ukrainai, visapusių sankcijų įgyvendinimo, tarptautinio tribunolo Rusijos nusikaltimams tirti įkūrimo. Tarptautiniam „United for Ukraine“ tinklui priklausantys politikai įsipareigojo visomis išgalėmis padėti Ukrainai siekiant šių tikslų.

„Susitikimo metu pasiūlėme pilietinio humanitarinio koridoriaus į Mariupolį iniciatyvą. Tai galėtų būti ne karių, o pilietinės visuomenės ir tarptautinės politikų delegacijos vykdoma humanitarinė misija. Jos metu Mariupolio blokadą taikiomis priemonėmis pralaužtų nevyriausybinės organizacijos ir politikai“, – teigia Seimo Ateities komiteto pirmininkas R. Lopata ir Europos reikalų komiteto Pirmininko pavaduotojas Ž. Pavilionis, kurie pristatė iniciatyvą.

Irpinėje delegacija apžiūrėjo intensyviausių mūšių vietas ir sugadintą infrastruktūrą. Susitiko su Irpinės meru O. Markušinu. „Irpinė yra herojų miestas, kuriame ukrainiečių teritorinės gynybos pajėgos ir savanoriai sustabdė galingas ir žiaurias Rusijos pajėgas. Pavyko evakuoti net 95 procentus miesto gyventojų. Visgi Irpinė liudija, kaip veikė rusų kariai. Susidaro vaizdas, kad specialiai buvo bandoma atakuoti civilinius pastatus, ligonines, vaikų darželius ir gyvenamuosius namus, siekiant tiesiog naikinti visus vietos gyventojus. Tai yra karo nusikaltimai, kurie  anksčiau ar vėliau turės būti įvertinti“, – po susitikimo komentavo Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Mazuronis.

Bučoje buvo aplankytos mūšių vietos ir masinės kapavietės, taip liudijant Rusijos karių atliktus nusikaltimus žmoniškumui. „Nužudyti šimtai niekuo dėtų žmonių. Daugelis nukankinti, išprievartauti. Bučoje veikė ne kariai, o galvažudžiai, kurie mėgavosi žudydami vaikus, moteris, senukus. Tai, kas vyko šiame mieste, yra tiesiog neįtikėtinai baisu. Tačiau jau beveik neabejotina, kad Buča buvo tik pradžia. Jau yra informacijos, kad  Mariupolyje, Trostianetske, Borodiankoje, Denisove, Černihove ir kituose miestuose gali būti padaryta dar daugiau ir dar žiauresnių nusikaltimų. Būtent ten veikia žiauriausi Rusijos galvažudžių būriai, pavyzdžiui, Kadyrovo čečėnai. Lietuva, Europa ir pasaulis turi skirti žymiai didesnį dėmesį Putino vykdomiems nusikaltimams, nes turime moralinę atsakomybę prieš ukrainiečius. Jie miršta kovodami po Europos Sąjungos vėliava. Jie žudomi už mūsų laisvę“, – teigia Seimo Pirmininko pavaduotojas V. Mitalas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Andrius Vyšniauskas

Mob.: 8 612 74 397, 8 674 79 758

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-04-11 14:16
   Monika Kutkaitytė