Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Justo Džiugelio pranešimas: „Socialinių įmonių reforma reikalinga tiek žmonėms su negalia, tiek visuomenei“

2022 m. balandžio 11 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Nors atviroje darbo rinkoje žmonių su negalia skaičiai auga, jiems pritaikytų vietų steigimas valstybės lėšomis yra subsidijuojamas išimtinai socialinį statusą turinčioms įmonėms. Daugiau nei du dešimtmečius veikianti segregacinė sistema pasirodė esanti ydinga, finansiškai neefektyvi, nustatyta piktnaudžiavimo atvejų.

Šiandien Seimo darbo grupės Darbo rinkos problemoms spręsti posėdyje pristatytas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektas reformuoti socialines įmones.

Pasak darbo grupės vadovo Justo Džiugelio (Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija), Vyriausybės inicijuotiems pokyčiams pritarta ir prašoma jį teikti svarstyti Seime dar balandžio mėnesį. „Tai ilgai laukta reforma, iš esmės pakeisianti negalią turinčių žmonių integraciją į darbo rinką. Nedovanotina, kad deklaruojanti lygias galimybes ir socialinį integralumą, Lietuva nesiekia net vidurkio tarp šiuo metu ES dirbančių žmonių su negalia“, – sakė parlamentaras.

„Valstybė turėtų remti ne įmonės statusą, o teikti krepšelio principu veikiančią kompleksinę paramą, einančią paskui žmogų. Taip būtų užtikrinta pasirinkimo laisvė potencialiam darbuotojui, paskata verslui ir, o tai ypač svarbu, ugdoma socialiai atsakinga visuomenė“, – pridūrė Seimo darbo grupės vadovas J. Džiugelis.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Įgyvendinant JT Neįgaliųjų konvenciją ir Nacionalinį pažangos planą 2021–2030 m., siekiama, kad iš dabar dirbančių kiek daugiau nei ketvirtadalio darbingo amžiaus neįgaliųjų 2025 metais skaičius išaugtų dešimčia procentų, o 2030 metais, tikėtina, pasiektų 47 procentus.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

 

Parengė

Seimo nario padėjėja

Ramunė Šliuožaitė

Mob. 8 698 80 600, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-04-11 13:06
   Monika Kutkaitytė