Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Laima Andrikienė: 2021 m. Lietuva ir jos Vyriausybė sulaukė neregėto demokratinio pasaulio palaikymo ir solidarumo

2022 m. balandžio 19 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Vertindama Vyriausybės veiklos ataskaitą už 2021 metus ir planuojamus svarbiausius 2022 metų darbus užsienio politikos srityje, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Laima Andrikienė pažymėjo, kad 2021-ieji apskritai buvo ypatingi metai atkurtos Lietuvos istorijoje, jiems analogų tiesiog nėra, todėl vertindami Vyriausybės darbus turime vertinti ir tų metų kontekstą: COVID-pandemiją, galiojusius apribojimus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Komiteto pirmininkė sakė „labai pozityviai vertinanti Lietuvos Vyriausybės vykdytą vertybėmis grįstą, pagarbą demokratijai akcentuojančią, žmogaus teises ir laisves ginančią užsienio politiką. Būtent tokia mūsų Vyriausybės užsienio politika sulaukė palaikymo ne tik Europos Sąjungos šalyse: Lietuvą aktyviai rėmė JAV ir Jungtinė Karalystė, kitos pasaulio demokratijos. Ryškiausias pavyzdys – kai ES lygiu siekėme pripažinti, kad A. Lukašenkos organizuoti neteisėtų migrantų srautai yra hibridinė ataka, kai sulaukėme ES politinio palaikymo ir institucinės bei finansinės paramos tai atakai atremti, o Lukašenkos režimui ES sprendimu buvo skirta naujų sankcijų dozė dėl hibridinės atakos prieš Lietuvą ir jos artimiausias kaimynes.“ 

„Sveikinu I. Šimonytės Vyriausybės ir jos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vykdomą ambicingą diplomatinės tarnybos pertvarką, ekonominės diplomatijos stiprinimo veiksmus. Čia kalbu apie Lietuvos užsienio politikos krypties į Pietryčių Aziją stiprinimą ir eksporto rinkų diversifikavimą, ilgai lauktą Lietuvos ambasados atidarymą Pietų Korėjoje, apsisprendimą turėti ambasadą Singapūre, kuri šiuo metu jau veikia, taip pat užmegztus ekonominius ir prekybinius ryšius su Taivanu, kurie neabejotinai duos abipusės naudos, pirmiausia investicijų į aukštųjų technologijų plėtrą mūsų šalyje, naujų darbo vietų kūrimą“, – pažymėjo L. Andrikienė.

Užsienio reikalų komiteto pirmininkė taip pat akcentavo, kad Rytų partnerystės politika, pagalba Ukrainai, Moldovai ir Sakartvelui 2021 metais taip pat buvo vienas Vyriausybės užsienio politikos prioritetų. Ukraina, politinė, ekonominė, humanitarinė ir karinė parama šiai šaliai išliks vienu svarbiausių Lietuvos prioritetų ir 2022 metais.

Kalbėdama apie kitus Vyriausybės prioritetus užsienio politikos srityje, komiteto pirmininkė pažymėjo pirmiausia strateginės diversifikacijos svarbą, būtinus priimti sprendimus dėl Lietuvos diplomatinio atstovavimo tinklo plėtros, daugiau dėmesio skiriant Rytų Azijos regionui. Ji taip pat pareiškė pritarianti, kad daugiau dėmesio būtų skiriama vystomajam bendradarbiavimui, vystomojo bendradarbiavimo politikos ir jos įgyvendinimo sistemos strateginei peržiūrai.

„Negaliu nepaminėti dar vieno svarbaus užsienio politikos aspekto – aktyvesnio diasporos dalyvavimo skatinimo, siekiant stiprinti mūsų valstybę. Visų pirma tos užsienio valstybės, kuriose yra skaitlingos lietuvių bendruomenės, turi sulaukti daug didesnio mūsų dėmesio ir paramos“, – sakė L. Andrikienė.

 

Daugiau informacijos:

Aldona Drėgvaitė

aldona.dregvaite@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2022-04-19 17:00
   Nerijus Vėta