Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Liko paskutinis žingsnis link tiesioginių merų rinkimų įteisinimo – socialdemokratai tikisi, kad Seimas balsuos vieningai“

2022 m. balandžio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Artėjant antrajam balsavimui dėl tiesioginių mero rinkimų galutinio įteisinimo Konstitucijoje, Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojas Eugenijus Sabutis tikisi, kad priėmime dalyvaus visos frakcijos ir už Konstitucijos pataisą bus balsuojama vieningai.

Nors Konstitucijos nuostatų pakeitimui reikalingi 94 balsai „už“, E. Sabutis mano, kad palaikančiųjų turėtų būti žymiai daugiau, nes tai vienas svarbiausių balsavimų šioje pavasario sesijoje. „Iki kitų savivaldos rinkimų liko mažiau nei metai. Laisvės manevrams tiesiog nebėra. Sprendimą privalome priimti ketvirtadienį“, – pabrėžia Seimo narys E. Sabutis.

Socialdemokrato manymu, Seimo nariai turėtų įvertinti ir tai, kad dėl šio balsavimo Lietuvoje laikinai stabdoma ir nepaprastoji padėtis tam, kad Konstitucija galėtų būti pakeista.

 

Dėl tiesioginių merų rinkimų bandoma kelti sumaištį

 

E. Sabutis pastebi, kad visą laikotarpį nuo pat Konstitucijos pataisų pirmojo priėmimo kai kurie politikai kryptingai skleidė ne tiesą apie esą stringantį procesą tiesioginiams merų rinkimams įteisinti, o kiti iš jų – atvirai įvardino, kad merai apskritai nereikalingi savivaldoje.

Parlamentaras stebisi, kad tokią nepagrįstą informaciją transliavę politikai nedalyvavo nei Konstitucijos pakeitimo įstatymo rengime, nei Seime suburtoje darbo grupėje dėl visiškai naujo Vietos savivaldos įstatymo, kuris ir įgyvendins naujas konstitucines nuostatas.

E. Sabučio nuomone, tokie pasisakymai visiškai neatspindi nei realijų, nei didžiosios dalies visuomenės nuotaikų. „Dar kartą norėtųsi pabrėžti – visą šį laikotarpį Seime intensyviai vyko įstatyminės bazės kūrimas, stiprinantis mero instituciją, išlaikantis savivaldos tradicijas ir, visų svarbiausia, atliepiantis rinkėjų lūkesčius“, – teigė socialdemokratas.

Seimo nariui ypatingai keistai atrodo, vieno iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovo skambus pareiškimas apie tai, kad merai apskritai nereikalingi, esą savivaldybei vadovauti galėtų visiškai naujai sukurta pozicija – tarybos pirmininkas. Įtakingo konservatoriaus pastarąją savaitę išsakyta mintis, E. Sabučio teigimu, sukėlė sumaištį net tarp valdančiosios daugumos partnerių ir įnešė šiokią tokią nežinomybę prieš antrąjį balsavimą.

Seimo narys mano, kad konservatorių frakcijos atstovai turėtų būti labiau informuoti apie darbo grupėje priimtus kompromisinius sprendimus, kuriais buvo atsisakyta steigti naujas vadovaujančias pareigybes ir taip savivaldoje įteisinti dvivaldystę. „Juolab, toje darbo grupėje aktyviau dirba šios partijos Seimo nariai. Tikiuosi, kad konservatorių frakcijos pozicija nesutampa su vieno iš jų narių ir galutiniame balsavime frakcija tikrai palaikys tiek Konstitucijos pakeitimą, tiek naują vietos savivaldos modelį“, – sako socialdemokratas.

Nepaisant tokių paskutinės minutės išsišokimų, E. Sabutis tikisi, kad Seimas ketvirtadienį išsiųs aiškią žinutę tiek besiruošiantiems kandidatuoti, tiek savivaldybių gyventojams – meras bus renkamas tiesiogiai ir su žymiai didesniais svertais vykdyti savo rinkiminius nuostatus ir politinę programą.

„Didesnė galia reikš ir didesnę atsakomybę prieš savo rinkėjus. Gyventojai tiksliai žinos, kokią asmenybę išrinko, ko iš mero tikisi ir kaip jis vykdo savo rinkiminius įsipareigojimus. Tvirtesnis, įgavęs realius instrumentus ir labiau atskaitingas rinkėjams – būtent toks meras turėtų būti kitus rinkimus laimėjęs kandidatas“, – pabrėžė socialdemokratas.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Sabutis

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūno pavaduotojas

Tel.: (8 5)  239 6979, mob. 8 698 42 633

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-04-20 15:39
   Eglė Saulė Trembo