Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Ievos Pakarklytės pranešimas: „Laisvės frakcija siekia mažinti propagandinių televizijos kanalų transliavimą Lietuvos pasienyje“

2022 m. gegužės 6 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

       Seimo Laisvės frakcijos nariai Ieva Pakarklytė ir Tomas Vytautas Raskevičius oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos susisiekimo, kultūros, krašto apsaugos bei finansų ministerijas, atkreipdami dėmesį į Lietuvos pasienio rajonuose susidariusią situaciją. Čia dauguma Lietuvos gyventojų vis dar mato karo propagandą skleidžiančius ir Lietuvos nacionaliniam saugumui grėsmę keliančius televizijos kanalus. Seimo nariai ragina atsakingas ministerijas šią problemą spręsti.

       „Matome, kad Lietuvos pasienio rajonuose yra susiklosčiusi išskirtinė situacija. Dauguma čia gyvenančių žmonių prioritetą teikia rusiškiems ir baltarusiškiems televizijos kanalams ir savo televizijos antenas yra nukreipę Rusijos ir Baltarusijos link. Tai reiškia, kad pasienio gyventojai patenka į priešišką informacinę erdvę, kurioje skleidžiama informacija neatitinka tikrovės“, – sako kreipimosi iniciatorė I. Pakarklytė.

       Anot kreipimosi autorių, susiklosčiusi situacija ne tik kelia realią grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, bet ir trukdo svarbios informacijos perdavimą pasienio rajonų gyventojams. Matydami rusiškus ir baltarusiškus, o ne lietuviškus televizijos kanalus, pasienio gyventojai, esant poreikiui, neišgirstų ekstremalių situacijų ir kitų svarbių pranešimų. Taip pat ši situacija didina Lietuvos pasienio gyventojų socialinę atskirtį.

       Kreipimosi rašte I. Pakarklytė ir T. V. Raskevičius nurodo, kad Lietuvos pasienio teritorijose būtina stiprinti lietuviškų televizijos programų rodymą ir pateikia galimus problemos sprendimo būdus.

       „Pirma, svarstytinas naujo televizijos pasienio tinklo sukūrimas. Nauju televizijos tinklu būtų siekiama maksimaliai padengti kaimyninių šalių teritorijas. Antra, siūlytina Lietuvos pasienio teritorijų gyventojams įrengti antrą televizijos anteną, priimančią lietuviškas televizijos programas“,  – rašoma kreipimesi.

       „Rusijai pradėjus plataus masto karą prieš Ukrainą, propagandinių kanalų transliavimas Lietuvoje buvo uždraustas. Todėl privalome užtikrinti, kad šis sprendimas veiktų be spragų ir priešo melaginga informacija nesklistų visoje Lietuvos teritorijoje“, – sako I. Pakarklytė.

 

Daugiau informacijos:

Agnė Vidugirytė                

Seimo Laisvės frakcijos atstovė spaudai

Mob. 8 646 79 450            

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-06 08:25
   Monika Kutkaitytė