Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis – už efektyvų valstybės informacinių technologijų valdymą

2022 m. gegužės 9 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis gegužės 9 d. posėdyje diskutavo apie per metus pasiektą pažangą konsoliduojant valstybės informacinių technologijų infrastruktūrą.

„Pasisakome už efektyvų valstybės informacinių technologijų valdymą juos konsoliduojant. Matome per metus pasiektą pažangą: praėjusių metų vasarį tik dvidešimt valstybės institucijų savo valdomus informacinius išteklius buvo perkėlusios į Valstybės informacinių technologijų centro (VITC) konsoliduotą infrastruktūrą, o šiuo metu jau aštuoniasdešimt valstybės institucijų yra tai atlikusios. Pažanga yra akivaizdi. Vertiname atliktą darbą ir tikimės, kad mūsų lūkesčiai bus viršyti, o dar po metų turėsime kelis šimtus tokių valstybės institucijų. Taip pat skatiname sparčiau ir tinkamai panaudoti tam skirtas ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (angl. RRF) lėšas. Tikimės, kad priėmus valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo pakeitimus, prisidėsime prie spartesnio valstybės informacinių išteklių konsolidavimo proceso, nes atsiras galimybė labiau apsaugoti valstybės informacinius išteklius, jų kopijas talpinant NATO ir Europos Sąjungoje  esančiuose duomenų centruose“, – sakė pakomitečio pirmininkas Andrius Kupčinskas.

Valstybės informacinių išteklių konsolidavimas sudarys sąlygas taupyti techninei įrangai ir licencijoms įsigyti skiriamas lėšas, centralizuotai valdomi informaciniai ištekliais bus standartizuoti ir saugūs, ir toks informacinių išteklių valdymo sutelkimas sudarys galimybes naujam skaitmeninės valstybės ir skaitmeninės ekonomikos vystymo etapui.

Valstybės informacinių technologijų paslaugų departamento direktorius Andžejus Trachimovičius detaliai pristatė valstybės informacinių technologijų konsolidavimo rezultatus, VITC konsoliduotoje infrastruktūroje teikiamus informacinių technologijų resursus, pateikė informaciją apie VITC infrastruktūros užpildymą ir kokių duomenų rezervinės kopijos saugomos NATO duomenų centruose, taip pat supažindino su artimiausiais planais.

 

Parengė

Ekonomikos  komiteto biuro patarėja Irina Jurkšuvienė

Tel. (8 5) 239 6708, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-09 14:57
   Jolanta Anskaitienė