Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Pirmininkė: „Europos saugumas neįmanomas be Ukrainos dalyvavimo priimant sprendimus“

2022 m. gegužės 10 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Š. m. gegužės 10 d. Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininko pavaduotoja Olena Kondratiuk. Seimo Pirmininkės kvietimu atvykusi politikė yra aukščiausio rango Ukrainos pareigūnė, aplankiusi Vilnių nuo karo Ukrainoje pradžios.

„Šiandien Ukraina ne tik gina laisvo pasaulio idealus ir tiesiogine prasme saugo mus nuo Rusijos, bet ir generuoja idėjas, kaip gali atrodyti Europa po karo. Akivaizdu, kad Europos saugumas neįmanomas be Ukrainos dalyvavimo sprendimų priėmime, todėl privalome palaikyti Europos Sąjungos kandidatės statuso suteikimą“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Parlamento vadovė pabrėžė, kad Lietuva ir toliau teiks būtiną politinę, humanitarinę ir karinę paramą Ukrainai: „Vienas iš pagalbos elementų – Ukrainos pabėgėlių globa. Lietuva priėmė daugiau kaip 50 tūkst. pabėgėlių, aktyviai ir nuosekliai įgyvendina ES laikinos apsaugos mechanizmą.“

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkė teigė, kad remia idėją kurti ES Ukrainos solidarumo patikos fondą, siekiant sutelkti išteklius Ukrainai atstatyti po karo, bei patikino, kad Lietuva pasirengusi aktyviai dalyvauti procese.

Šiandien Seime bus svarstoma ir priimama rezoliucija dėl ukrainiečių tautos genocido ir siūlymo įsteigti specialių baudžiamąjį tribunolą Rusijos nusikaltimams tirti.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen padėjėja

Raminta Maselienė

Tel. (8 5) 239 6016

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-10 15:59
   Monika Kutkaitytė