Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Lauryno Kasčiūno pranešimas: parlamentaro patarėjai po apsilankymo JEF vadavietėje: „Tai greitas ir efektyvus papildomas atsakas grėsmėms“

2022 m. gegužės 13 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Lauryno Kasčiūno patarėjai Simonas Klimanskis ir Emilė Balodytė drauge su NATO Lietuvoje akredituotų kitų Europos šalių ambasadoriais lankėsi Lietuvos kariuomenės generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje dislokuotoje Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF) vadavietėje. Čia dirbantys kariai pristatė savo veiklą ir tikslus.

Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje nuotr.

 

JEF – Jungtinės Karalystės iniciatyva sukurtos aukštos parengties 10-ies šiaurinio Europos regiono šalių karinės pajėgos, kurios, esat reikalui, gali gretai ir efektyviai reaguoti į bet kokią krizę Baltijos jūros regione ir atgrasyti priešininkus. „Dėl Rusijos ir Baltarusijos karo prieš Ukrainą bei Baltarusijos savarankiškumo praradimo drastiškai pasikeitus saugumo situacijai Baltijos regione, šių pajėgų buvimas, bendros pratybos, saugumo užtikrinimas, regione dislokuotų NATO pajėgų papildymas, taip pat JEF valstybių karinė pagalba Ukrainai yra ypač svarbūs“, – sakė S. Klimanskis.

Pasak Seimo NSGK pirmininko patarėjo, JEF vadavietė dar labiau sustiprina šalies saugumą ir apginamumą. Ji stebi saugumo padėtį regione, vykdo pratybas, o iškilus būtinybei užtikrintų operatyvų JEF pajėgų dislokavimą ir atsaką į krizę sausumoje, ore ir jūroje.

„JEF labai padidina reagavimo į galimas krizes greitį – jos gali reaguoti ir atgrasyti priešininką dar iki NATO 5-ojo straipsnio aktyvavimo. Pajėgos būtų aktyvuojamos, jei taip nuspęstų Jungtinė Karalystė ir dar bent viena iš likusių 9 valstybių“, – pridūrė E. Balodytė.

2012 m. Jungtinės Karalystės iniciatyva pradėtas kurti ir nuo 2015 m. veikiančias Jungtines ekspedicines pajėgas šiuo metu sudaro dešimt Šiaurės Europos regiono šalių – Jungtinė Karalystė, Nyderlandai, Danija, Švedija, Suomija, Norvegija, Islandija, Lietuva, Latvija ir Estija. Lietuva JEF yra skyrusi kuopos dydžio vienetą iš Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono. JEF vadavietė Lietuvoje dislokuota mėnesiui – iki gegužės 31 d.

 

Daugiau informacijos:

Simonas Klimanskis

Seimo nario Lauryno Kasčiūno patarėjas

Tel. (8 5)  239 6555, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-13 15:16
   Monika Kutkaitytė