Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Valdo Rakučio pranešimas: „Seime organizuotas forumas – svarbus Lietuvos jūrinės valstybės strategijos kūrimo etapas“

2022 m. gegužės 20 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Gegužės 20 d. Seime Konferencijų salėje vyko jūrinio verslo ir politikos forumas „Klaipėda jūrinėje Europoje“. Renginys organizuotas siekiant pažymėti Europos jūrų dieną.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Forumo metu sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos aplinkos ministras, Ekonomikos ir inovacijų, Susisiekimo ministerijų atstovai. Dalyvavo iš užsienio atvykę svečiai – Europos Komisijos Generalinio direktoriato politikos pareigūnė jūriniams reikalams p. Patricija Buzolini (Patrizia Busolini). Forume buvo pristatyta Lietuvos jūrinės valstybės strategijos vizija, Klaipėdos uosto ir Lietuvos jūrinio verslo aktualijos, energetinė nepriklausomybė, vyko diskusijos apie mėlynosios ekonomikos plėtros perspektyvas identifikuojant esamas stiprybes, įvardijant iššūkius ir ieškant efektyvių sprendimų, padedančių juos įveikti. Karinių jūrų pajėgų vadas pristatė Jūrinės valstybės elementus ir karinio laivyno perspektyvas.

Šių dienų kontekste matome, kad jūra ir uostas yra kertinis elementas gynybos kontekste. Stebime, kas vyksta karo metu Ukrainoje, kai valstybė nebegali naudotis savo uostu. Kranto gynyba yra itin svarbi uosto prieigose. Klaipėdos uostas yra arčiausias uostas NATO partneriams. Jūrinė dimensija yra stiprus ir gyvybiškai svarbus elementas Lietuvai. 90 proc. viso pasaulio krovinių juda jūromis. Bet kurią minutę visame pasaulyje yra apie 90 tūkst. laivų. Be to, šiandieną turime didžiulį geopolitinį sukrėtimą ir turime įvertinti situaciją iš esmės, ar Lietuva vis dar gali būti tranzitinė valstybė tarp Rytų ir Vakarų. Jūrinės valstybės strategija privalo būti suformuota ir įgyvendinta.

„Klaipėdos uostas sukuria 6 proc. visos šalies BVP – todėl taip svarbu kalbėti apie jūrinės valstybės strategiją, ją kurti ir įgyvendinti. Yra jūrinės ir kontinentinės valstybės, joms rūpi skirtingi dalykai. Privalome jūrą pritaikyti savo šalies reikmėms. Ji itin pasitarnauja ir sukuria šalyje itin plačius ekonominius, socialinius, saugumo ir gynybos ryšius bei prisideda prie kitų svarbių sektorių plėtros. Strategijos sukūrimas yra Lietuvos kaip jūrinės valstybės prestižo klausimas“, – teigė forumo globėjas Valdas Rakutis.

Renginio organizatorių nuotrauka

 

Forumo „Klaipėda jūrinėje Europoje“ metu reikšmingu akcentu tapo rezoliucijos „Dėl Lietuvos jūrinės ekonomikos konkurencingumo didinimo“ pristatymas. Rezoliucijoje teikiamas 10-ies pasiūlymų paketas su aktualiausiais uosto, jūrinio verslo ir mokslo klausimais, kurių sprendimas suteiktų jūrinės inovacijų ekosistemos plėtrai reikalingą postūmį ir prisidėtų prie jūrinės valstybės gerovės kūrimo.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Valdas Rakutis

Tel. (8 5) 239 6613, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-20 16:12
   Monika Kutkaitytė