Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Pirmininkė: „ES privalo pasiųsti aiškų signalą Ukrainai dėl narystės“

2022 m. gegužės 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, sekmadienio vakarą susitikusi su Ukrainos delegacija, dalyvaujančia NATO Parlamentinėje Asamblėjoje, sakė, jog per rekordiškai trumpą laiką atsakydama į klausimyną dėl narystės Europos Sąjungoje Ukraina įrodė, kad net karo metu jos administracija puikiai veikia.

 

 

„Šiandien dar sykį patikinau, kad Lietuva tvirtai palaiko Ukrainos narystės Europos Sąjungoje siekius. Suprantame, jog tai yra ilgas procesas. Tačiau nepakanka, kad pasaulis žavisi ukrainiečių didvyriškumu ir ryžtu barbariškame Rusijos kare. Nepakanka ir teikiamos politinės, humanitarinės, karinės paramos Ukrainai. Negali būti jokios kalbos apie prekybą Ukrainos teritoriniu vientisumu ir suverenitetu dėl Kremliaus malonės. Todėl Europos Sąjunga turi pasiųsti aiškų politinį paramos Ukrainai signalą ir dar kartą patvirtinti, kad ES durys Ukrainai yra atviros“, – po susitikimo sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo Pirmininkės teigimu, tenka pripažinti, kad priemonės, kurių ES ėmėsi iki šiol ir kurios jau veikia, nesustabdė Putino. Rusijos elgesį gali pakeisti tik toliau teikiama karinė pagalba ir dar didesnės sankcijos, iš kurių svarbiausia – energetinė Europos Sąjungos nepriklausomybė.

 

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

„Pažymėjau, kad svarbus žingsnis yra „REPowerEU“ planas, kuris pertvarkys ES energetikos sistemą ir stabdys Rusijos karinės mašinos finansavimą per jos energijos importą. Lietuva pirmoji ES jau sustabdė Rusijos energijos importą. Nemažai problemų išspręs ruošiamas šeštasis sankcijų paketas. Tačiau turime galvoti ir apie septintąjį“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Susitikime taip pat kalbėta apie planus greitai atstatyti Ukrainą ir tam reikalingus resursus, karo nusikaltimų baudžiamumo mechanizmus ir nuo karo bėgančius Ukrainos žmones.

Daugiau nuotraukų − Seimo „Flickr“ paskyroje

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (8 5) 239 6030

Mob. 8 698 42 071

El. p.  [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-29 18:36
   Rimas Rudaitis