Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Vytauto Juozapaičio pranešimas: „Siekiama įtvirtinti aiškų reguliavimą, susijusį su nuosavybės teisės ribojimu, paimant kultūros paminklus visuomenės poreikiams“

2022 m. gegužės 30 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo narys Vytautas Juozapaitis įregistravo Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo Nr. I-733 (nauja redakcija Nr. IX-2452) 25, 30 straipsnių pakeitimo ir įstatymo papildymo 30(1), 30(2), 30(3), 30(4), 30(5) straipsniais įstatymo projektą, kuriuo siekiama įtvirtinti aiškų teisinį reguliavimą, susijusį su nuosavybės teisės ribojimu, paimant kultūros paminklus visuomenės poreikiams.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Projektas atitinka Lietuvos Respublikos Konstitucijos 23 straipsnio 2 ir 3 dalyse įtvirtintas nuostatas ir konstitucinę doktriną. Juo suderinamos nuostatos, kad tik kultūros paminklo statusą turintys kultūros paveldo paminklai gali būti paimami visuomenės poreikiams, taip pat nurodyti išimtiniai atvejai, kada kultūros paminklą galima paimti visuomenės poreikiams, ir įtvirtintas procedūrinis paėmimo visuomenės poreikiams mechanizmas.

Vadovaujamasi konstitucine nuostata, kad nuosavybės santykiai reguliuojami tik įstatymais, o ne įstatymo lydimaisiais teisės aktais, taip pat, kad, paimant nuosavybę visuomenės poreikiams, turi būti siekiama pusiausvyros tarp įvairių visuomenės grupių bei jos narių teisėtų interesų, ir tik tokiems visuomenės poreikiams, kurie objektyviai negalėtų būti patenkinti, jeigu nebūtų paimtas tam tikras konkretus nuosavybės objektas.

Nustatoma, kad už visuomenės poreikiams paimamus kultūros paminklus teisingai atlyginama.

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Vytauto Juozapaičio patarėjas

Kęstutis Kaminskas

Tel. (8 5)  239 6511, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-30 16:33
   Monika Kutkaitytė