Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Simono Gentvilo pranešimas: „Siūloma tvarka, kaip per sausras neišeikvoti upių ir ežerų“

2022 m. birželio 8 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Iš upių ir ežerų daugiau kaip 10 kub. m vandens per parą išsiurbiantys naudotojai turės registruotis specialiame sąraše. Tai numato Vandens įstatymo pataisos, kurioms trečiadienį po pateikimo pritarė Seimas.

Projektą pateikusio Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario, aplinkos ministro Simono Gentvilo teigimu, pataisomis siūloma požeminio ir paviršinio reglamentavimą padaryti vienodą.

„Sudaromos vienodos sąlygos, kad nebūtų didesnės motyvacijos naudoti upių ir ežerų vandenį laistymui. […] Tai yra viešas interesas, kad jų nenusausintume sausiausiu periodu gamtoje“, – pateikdamas pataisas teigė S. Gentvilas.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Jis atkreipė dėmesį, kad registruotis nereikės sunaudojantiems mažiau kaip 10 kub. m paviršinio vandens per parą ir nuosavame sklype ar sodų bendrijose telkšantiems privačių prūdų savininkams. „Leidimai bus reikalingi ne buitinėms reikmėms, o labiau komercijai“, – pabrėžė S. Gentvilas.

Jeigu subjektai, pavyzdžiui, ūkininkai išsiurbs daugiau kaip 100 kub. m per parą vandens iš vieno paviršinio telkinio, jiems pagal pateiktą Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo pataisą už sunaudotus gamtos išteklius būtų taikomas nedidelis 0,003 Eur/m3 mokestis.

Seimui pritarus pateiktiems pasiūlymams, tokia tvarka įsigaliotų nuo 2024 m. sausio 1 d. Pataisos parlamente bus svarstomos šioje sesijoje birželio 23 d.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, šalyje du trečdaliai upių ir ežerų neatitinka geros ekologinės būklės kriterijų.

 

Daugiau informacijos:

Marijus Gailius

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas spaudai

Tel. (8 5) 239 6357, mob. 8 612 66 533

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-06-08 12:03
   Monika Kutkaitytė