Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Andriaus Kupčinsko pranešimas: „Seimas galutinai pritarė iniciatyvai dėl Vyčio naudojimo automobilių valstybiniuose numeriuose“

2022 m. birželio 22 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

114-ai parlamentarų balsavus už, Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Seimo nario Andriaus Kupčinsko inicijuotą Valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo nuo 2023 spalio 1 d. Vytis atsidurs valstybiniuose automobilių numeriuose ir reprezentuos Valstybę bei stiprins jos tapatybę.

Nuo 2018 m. išduodamuose automobilių valstybinių numerių ženkluose neliko šaltuoju būdu išspaustų apskritimų – techninės apžiūros galiojimo lipduko ir hologramos, kuri buvo viena iš numerio ženklo apsaugos priemonių. Atsiradus pakankamai vietos automobilių numeriuose kietiems simboliams, parlamentaras A. Kupčinskas pasiūlė naudoti Lietuvos Respublikos herbo – Vyčio – simboliką.

„Tai – viena efektyviausių valstybės reprezentavimo priemonių, kuri pačiai Valstybei kainuos minimaliai. Tokia priemone jau pasinaudojo ir ją jau įsidiegė atskiros Europos Sąjungos ir kitos šalys: Slovakija, Kroatija, Slovėnija, Austrija, Vokietija, Šveicarija, JAV. Tautiečiai, mėgstantys keliauti ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, tikrai atkreips į save dėmesį ir didins susidomėjimą ne tik mūsų Valstybe, bet ir jos simboliu – Vyčiu“, – sakė Seimo narys A. Kupčinskas.

Seimo nario archyvo nuotrauka

 

Kaip teigia „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas, šią naujovę galutinai patvirtinus Seimui, įmonė jau gali imtis konkrečių veiksmų, kad projektas būtų įgyvendintas sklandžiai.

„Dar svarstant apie Vyčio idėją numerio ženkluose, mes atlikome namų darbus – įvertinome reikalingus darbų etapus, bendraujame su potencialiais tiekėjais, aiškinamės technologines galimybes. Artimiausiu metu turėsime apsispręsti, kokiuose numerio ženkluose Vytis bus integruotas. Štai, pavyzdžiui, manome, kad jo nereikėtų naudoti vadinamuosiuose tranzitiniuose numerio ženkluose, kurie yra skirti išvežti automobilį iš šalies, nes jie galioja tik 30 dienų. Taip pat svarbu įvertinti ir tai, kad numerio ženklai išduodami ne tik automobiliams, bet ir priekaboms, motociklams, mopedams. Tad reikia rasti sprendimus, kaip integruoti simbolį į numerio ženklus pagal įvairius jų tipus ir dydžius. Tam planuojame įsigyti dizaino paslaugas, nes tikime, kad šios srities specialistai ras geriausius vizualinius sprendimus. Na, o kai jau turėsime atnaujintų numerio ženklų vizualizacijas, būtinai jas pristatysime visuomenei“, – sako „Regitros“ vadovas.

Ši naujovė bus taikoma tik naujai gaminamiems numerio ženklams. Tai reiškia, kad visi iki tol išduoti numerio ženklai liks galioti ir jų savininkai galės patys nuspręsti, ar juos nori pasikeisti.

Seimo nario informacija (vizualizacijos)

 

Daugiau informacijos:

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys

Andrius Kupčinskas

Mob. 8 698 42 690

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-06-22 16:15
   Monika Kutkaitytė