Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Ievos Kačinskaitės-Urbonienės pranešimas: Valdančiųjų sumanymas lengvai uždaryti kolegijas Lietuvoje nebus įgyvendintas

2022 m. birželio 30 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariai Ieva Kačinskaitė-Urbonienė kartu su Eugenijumi Jovaiša siekdami išsaugoti kolegijas, sukurti papildomus saugiklius kolegijinėms studijoms užregistravo Mokslo ir studijų įstatymo pataisas, kurioms iš esmės Seimas šiandien pritarė.

Parlamentarė I. Kačinskaitė-Urbonienė įsitikinusi, kad nors dėmesys aukštojo mokslo kokybei neginčijamai didėja, tačiau kartu vis atsiranda valdančiųjų ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos prieštaringų idėjų. Tokie spontaniški ir tinkamai nepasverti siūlymai daro neigiamą įtaką regioninei politikai, vidurinės grandies specialistų, reikalingų rinkai, parengimui.

Parlamentarė atkreipia dėmesį, kad valstybėje labai trūksta kai kurių profesijų atstovų: žemės ūkio, jūreivystės ir viešojo saugumo pareigūnų, kurių parengimo nepavyksta užtikrinti kolegijoms.

Pasak Švietimo ir mokslo komiteto narės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija siūlė aptakias pataisas, kuriomis remiantis būtų atvertas kelias tam, kad tam tikri universitetai galėtų vykdyti kolegijines studijas. Jos įsitikinimu, tokiu būdu būtų prasidėjęs ilgus metus gyvavusių kolegijų naikinimas. Nepaisant to, kad toks pasiūlymas buvo konservatorių stumiamas buldozeriu, tačiau nesulaukė tvirto palaikymo Seime, todėl įstatymo priėmimas buvo perkeltas iš birželio 28 į 30 d.

Įžvelgdama, kad visuomenėje ir ypač akademinėje bendruomenėje daug diskusijų kelia ŠMSM parengtų Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimų poveikis, galintis stipriai sujaukti binarinę aukštojo mokslo sistemą, Darbo partijos frakcijos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė inicijavo siūlymą. Atsižvelgiant į Teisės departamento pastabas, Lietuvos švietimo tarybos, Lietuvos studentų sąjungos nuomonę ir siūlymus pataisomis siekiama aiškiai atskirti, kokias studijas vykdo universitetai, o kokias kolegijos ir kokiomis sąlygomis gali būti sudaromos sąlygos universitetams kartu su kolegijomis vykdyti kolegines studijas.

Anot pataisų iniciatorės, šis siūlymas išties leistų tik išimtinais atvejais Lietuvos universitetams vykdyti kolegines studijas ir tik su labai dideliais saugikliais. „Tokiam siūlymui su nedideliais pataisymais pritarė Švietimo ir mokslo komitetas, o šiandien buvo pritarta ir Seime. Džiaugiuosi, kad kolegijos liko apsaugotos, nors jų mokslinės veiklos vertinimas ir finansavimas vis dar išlieka miglotas. Guodžia tai, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė viešai davė pažadą, kad vertinimo tvarka rudenį visgi bus“, – pažymi Seimo narė.

Atkreipiamas dėmesys ir į tai, kad didėjant finansavimui aukštajam mokslui, kiekvienam studentui, neabejotinai kils ir mokslo kokybė. „Nors nuo Tartu universiteto atsiliekame dar dvigubai pagal vieno studento finansavimą, bet vis tiek turime neblogus rezultatus ir studijų kokybė ateityje tik gerės. Nenuginčijamai pokyčiai vyksta. Džiaugiuosi, kad tokiomis svarbiomis valstybės raidai akimirkomis, švietime pavyksta rasti sutarimą, o kai kurioms ne iki galo išdiskutuotoms idėjoms užkirsti kelią, pasiūlyti alternatyvų. Manau, kad tai vienas iš pavyzdžių, kuris parodo, kad galima bendradarbiauti, išlaikyti pagarbą ir keliauti link bendro tikslo. Turėtume pasistengti kiek įmanoma kurti stiprią bendrystę visose srityse“, – sako I. Kačinskaitė-Urbonienė.

„Seimas jau anksčiau priėmė pataisas, kad stojant į aukštąsias mokyklas teks laikyti  tris valstybinius egzaminus. Džiaugiuosi, kad į mūsų ir Prezidento pastabas buvo įsiklausyta ir atsiranda socialinės dimensijos matmuo. Tai reiškia, kad valstybė pasirūpins, jog visi talentai, nepriklausomai nuo savo socialinės padėties, šeimos ir kitų aplinkybių, turėtų galimybę siekti aukštojo mokslo. Tai didžiulis pasiekimas ir realus ateinantis pokytis mūsų valstybėje. Iš tiesų, jau dabar galime įžvelgti, kad socialinės lygybės ir  teisingumo principai nepamirštami“, – įsitikinusi I. Kačinskaitė-Urbonienė.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Darbo partijos frakcijos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė

el. p. [email protected]

mob. 869842159

   Naujausi pakeitimai - 2022-06-30 12:26
   Valdas Sinkevičius