Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seime vyks Lietuvos šaulių sąjungos konferencija, minint organizacijos įstatymo 25-metį ir svarstant apie šaulių ateitį

2022 m. liepos 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Liepos 5 d., antradienį, 11–13.30 val. Seime vyks Lietuvos šaulių sąjungos konferencija „Minint Lietuvos Respublikos šaulių sąjungos įstatymo priėmimo 25-metį: ant permainų slenksčio“. Seimo Laikinosios Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos šaulių sąjungos (toliau LLK-LŠS) paramos grupės organizuojame renginyje dalyvaus beveik 100 šaulių organizacijos narių iš skirtingų Lietuvos regionų, ministerijų atstovai, parlamentarai, visuomenininkai ir kiti garbūs svečiai.

Lietuvos Nepriklausomybės kovų aušroje Šaulių sąjunga vienijo piliečius, kurie siekė ginklu įtvirtinti Lietuvos valstybingumą. Svarbus organizacijos veiklos aspektas buvo ir karinis rengimas, ir nekarinė veikla. Pagal Šaulių sąjungos įkūrėją Vladą Putvinskį, šauliškumas prilygsta tautiškumui. Tai ne tik karinis pasirengimas, bet ir pilnavertė dvasinio, kultūrinio piliečio, doro, fiziškai stipraus žmogaus ugdymo koncepcija.

Savanoriškumas ir sąmoningumas buvo ir lieka šauliškos veiklos pagrindu, tą savo tarnyba visuomenei ir valstybei liudijo LŠS veikla COVID-19 pandemijos ir Baltarusijos hibridinio karo, naudojant nelegalius migrantus prieš Lietuvą, atvejais. Besikeičiant geopolitinei situacijai ir patiriant saugumo iššūkius Europoje, šauliai įgijo platų visuomenės ir valstybės pripažinimą, o jų reikšmė valstybės gyvenime tik augo.

Pasak Seimo LLK-LŠS paramos grupės pirmininko Audroniaus Ažubalio, „Vyriausybė supranta LŠS svarbą ir yra pasirengusi didinti finansavimą, atkuriant LŠS biudžetą, tačiau dar svarbiau, kad nenutrūktų Lietuvos šaulių sąjungai ir valstybei gyvybiškai reikšmingas ryšys su kariuomene, nes tai tik didina Lietuvos saugumą. Be to, organizacija ir toliau turėtų išlikti savaveiksmiška ir grįsta pilietinio savanoriškumo principu. Todėl rudens sesijos metu laukia svarbus darbas, siekiant priimti naują LŠS įstatymą.“

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama Seimo interneto svetainėje, „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

Kontaktams:

Lukas Kriščiūnas

Seimo nario Audroniaus Ažubalio patarėjas

Tel. (8 5)  239 6321

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-07-04 16:01
   Eglė Saulė Trembo