Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Astos Kubilienės pranešimas: „Kai Vyriausybės nariai atostogauja nepaprastosios padėties valstybėje metu, demoralizuojama visuomenė“

2022 m. liepos 7 d. pranešimas žiniasklaidai 

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Lietuvoje paskelbta nepaprastoji padėtis, kurios tikslas – pašalinti dėl Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos veiksmų ir jų lemiamų procesų kilusią grėsmę pirmaeiliams Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo interesams ir visuomenės rimčiai. Dėl šios priežasties kai kuriems asmenims apribotos svarbios teisės, o tuo metu Vyriausybės nariai ramiai atostogauja. Tokia situacija kelia nepasitenkinimą visuomenėje. Suprantama, kad teisė į poilsį yra kiekvieno asmens konstitucinė teisė, bet nepaprastosios padėties metu svarbu užtikrinti nepertraukiamą, aukščiausio sutelktumo visos Vyriausybės ir kiekvieno ministro atskirai darbą, siekiant apsaugoti valstybės nepriklausomybę, ūkio stabilumą, šalinti ir slopinti grėsmes, kurios yra nepaprastosios padėties įvedimo priežastys. Dabartiniame Vyriausybės įstatyme nėra numatyta jokių specialių sąlygų dėl kasmetinių atostogų suteikimo tvarkos net karo ar nepaprastosios padėties atveju. Todėl šiandien registravau Vyriausybės įstatymo pataisą, kuria siūlau nustatyti, kad Vyriausybės nariams nebūtų suteikiamos kasmetinės atostogos, jeigu valstybėje yra paskelbta karo arba nepaprastoji padėtis. Mano siūlomi pakeitimai leistų išvengti visuomenės demoralizavimo ir dviprasmiško pavyzdžio rodymo, kai, tvyrant pavojui, užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrai leidžia sau atsitraukti nuo svarbių pareigų ir atsipūsti.

Taigi teisė į poilsį, kaip ir daugelis kitų konstitucinių teisių, nėra absoliuti ir, esant reikšmingoms aplinkybėms, gali būti proporcingai ribojama įstatymu. Esu įsitikinusi, kad karo arba nepaprastosios padėties situacijos yra kaip tik tokios aplinkybės.

 

Seimo narė Asta Kubilienė

Mob. 8 698 42 255

 

Kontaktinis asmuo: Seimo narės Astos Kubilienės patarėja

Audronė Ivanauskienė

Mob. 8 650 80 275, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-07-07 08:22
   Monika Kutkaitytė