Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Socialdemokratai: Vyriausybės neveiksnumas atsispindi rekordinės infliacijos rodikliuose“

                     

2022 m. liepos 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Statistikos departamentui paskelbus, kad metinė infliacija birželį siekė 21 proc. ir buvo didesnė nei prognozuota, Seimo socialdemokratai kritikuoja dešiniųjų Vyriausybės pasirinktą politiką dėl tolimesnio infliacijos nesuvaldymo ir ragina neužsižaisti su vasaros atostogomis bei pagaliau žengti aiškius žingsnius stabdant beprecedentį kainų augimą.

Socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Eugenijus Sabutis pabrėžia, kad rekordinė infliacija dar nepasiekė savo piko, prognozuojama, kad vasaros pabaigoje kainų augimas bus dar didesnis. „Matome, kad duomenys ir prognozės tikrai nedžiuginančios, o dešiniųjų valdžios pozicija visiškai neaiški. Vyriausybės tyla, užsimerkimas ir nereagavimas į infliacijos skaičius labai neramina. Suprantame, kad ministrai jau gyvena atostogų ritmu, bet tai negali būti pasiteisinimas“, – pabrėžia E. Sabutis.

Pasak jo, ligšiolinei valdančiųjų veiksmai nedžiugina. „Vyriausybės parengtas taip vadinamasis „antiinfliacinis paketas“ neveikia. Ir tai turime pripažinti. Gyventojų pajamos kažkiek didėjo, tačiau realų augimą visiškai sustabdė infliacija. Valdantieji nuolat pabrėžia, kad žmonių pajamos į rankas augo kaip niekad anksčiau, tačiau realybė visai kitokia – augimą visiškai prarijo energijos, maisto ir paslaugų kainų rekordinis didėjimas“, – sako parlamentaras.

Jo teigimu, aiškiai matyti, kad infliacijai vis dar daugiausia įtakos turi ne tik degalų kainų padidėjimas, bet ir šilumos energijos bei dujų kainų pokytis. Pasak jo, tai yra svarbiausi faktoriai, auginantys kainas ir vartotojų sąskaitas, todėl socialdemokratų frakcija nemato kito kelio, kaip iš naujo registruoti „buldozeriu atmestus“ siūlymus dėl kylančių kainų.

„Įstatymo pataisomis rudens sesijoje siūlysime įteisinti nulinį pridėtinės vertės mokestį centriniam šildymui ir karštam vandeniui bei nustatyti 9 proc. lengvatinį tarifą elektros energijai, gamtinėms ir suskystintoms dujoms. Ši lengvata būtų taikoma visam ateinančiam šildymo sezonui, kuris finansiškai bus tikrai nelengvas“, – akcentuoja politikas.

Pasak E. Sabučio, opozicijos pasiūlymai visada sulaukia didžiulio pasipriešinimo Seime ir dažniausiai atmetami, tačiau šiandien valdantieji turėtų suprasti, kad reikia veikti nedelsiant, nes situacija darosi grėsminga.

„Seimas praėjusį pavasarį jau buvo žengęs panašų žingsnį, nulinį PVM tarifą laikinai pritaikęs centriniam šildymui ir karštam vandeniui. Visi matėme, kokį teigiamą efektą tai davė – per šį kompensacinį reguliavimą pasiekėme optimaliausio rezultato – mažesnes išlaidas vartotojams. Privalome panašiai veikti ir artėjančiame šildymo sezone“, – pabrėžė socialdemokratas.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Sabutis

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūno pavaduotojas

Tel. (8 5)  239 6979, mob. 8 698 42 633

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-07-11 12:47
   Eglė Saulė Trembo