Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Tarpparlamentinių ryšių su Indijos Respublika grupės pirmininkas: „Indijos ambasados atidarymas Lietuvoje būtų svarus postūmis glaudesniam bendradarbiavimui“

2022 m. rugpjūčio 17 d. pranešimas žiniasklaidai 

„Turime Indijos Vyriausybės pažadą Lietuvoje atidaryti ambasadą. Paruošiamieji darbai jau vyksta“, – teigia Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Indijos Respublika grupės pirmininkas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas, kuris kartu su grupės ir komiteto nariu Vytautu Gapšiu 2022 m. rugpjūčio 8–14 d. lankėsi Indijoje. „Tai ilgai brendęs sprendimas, kuris atvertų naujas galimybes, padėtų sustiprinti mūsų šalių politinius, ekonominius ir kultūrinius ryšius“, – sako M. Majauskas.

 Lietuvos Respublikos ambasados Indijos Respublikoje nuotrauka

 

Susitikimai vyko šalies sostinėje Delyje, Mumbajuje ir Bengalūre. Delyje Seimo delegacija susitiko su Indijos Respublikos Parlamento žemųjų rūmų (Indijos Respublikos Liaudies Tarybos) nariais ir aptarė glaudesnio parlamentinio bendradarbiavimo perspektyvas. M. Majauskas paragino Indijos kolegas įkurti draugystės su Lietuva grupę, kuri veikė ankstesnės kadencijos Indijos Respublikos Parlamente.

Vizito darbotvarkėje – susitikimai su Indijos Respublikos užsienio reikalų ministru Subramanjamu Džaišankaru, kitais Vyriausybės atstovais, įtakingais verslo, finansų, akademinės bendruomenės atstovais, Lietuvos Respublikos garbės konsulu Indijoje Omu Prakašu Lohia. Susitikimuose nemažai dėmesio buvo skirta ir tarptautinio saugumo klausimams, atkreipiant dėmesį į šiurkščius Rusijos tarptautinės teisės pažeidimus ir neišprovokuotus karo veiksmus Ukrainoje.

Susitikimas su Indijos Respublikos užsienio reikalų ministru S. Džaišankaru (centre). Lietuvos Respublikos ambasados Indijos Respublikoje nuotrauka

 

Akademiniai ir kultūriniai mainai, aktyvesnis turizmas – tai sritys, kurios gali būti ypač plačiai vystomos. Susitikimuose Seimo nariai kvietė Indijos studentus atvykti studijuoti mūsų šalyje, nes Lietuva gali pasiūlyti aukštos kokybės studijas anglų kalba, o diplomai yra pripažįstami visoje Europos Sąjungoje. Puiki sritis bendradarbiavimui yra gyvybės mokslai, kurie Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį padarė įspūdingą pažangą.

„Parlamentinių ryšių su Indija stiprinimas atveria platesnes galimybes verslui. Vizito metu įvykę susitikimai yra puikus pavyzdys, kad įmonės pasirengusios investuoti savo laiką ir resursus užmezgant abiem pusėms naudingus ryšius“, – sako Seimo narys V. Gapšys.

Mumbajuje, didžiausiame Indijos ir viename didžiausių pasaulio miestų, kuris yra ir vienas pagrindinių Indijos ekonominių centrų, Seimo atstovai susitiko su Indijos rezervų banko direktoriumi Adžajumi Kumaru Čoudariu, kitais įtakingais šalies verslo atstovais.

Vizito metu Seimo delegacija turėjo galimybę apsilankyti pietinėje Indijos dalyje esančiame trečiajame pagal dydį šalies mieste, Karnatakos valstijos sostinėje Bengalūre. Čia vyko susitikimai su stambių informacinių technologijų, elektronikos, biomokslų bei kitų sričių įmonių vadovais ir atstovais, Lietuvos Respublikos garbės konsulu Indijoje, Bengalūre, Kironu Diradžlajumi Šahu.

 

Šiemet minimos Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių užmezgimo 30-osios metinės.

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Indijos Respublika grupė vienija 24 Seimo narius.

 Lietuvos Respublikos ambasados Indijos Respublikoje nuotraukos

 

Daugiau informacijos:

Tarpparlamentinių ryšių su Indijos Respublika grupės pirmininkas

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas

Mob. 8 612 90 001, el. p. [email protected]

 

Parengė

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja

Snieguolė Žiūkaitė

Tel. (8 5)  239 6221, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-08-18 09:12
   Monika Kutkaitytė