Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Kreiptasi į Vyriausybę dėl elektros energijos taupymo valstybiniu lygiu“

2022 m. rugpjūčio 18 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę ir energetikos ministrą Dainių Kreivį, ragindamas elektros energijos taupymą pradėti valstybiniu lygmeniu.

„Šiandien girdžiu tik raginimus gyventojams patiems galvoti, kaip gali sutaupyti savo namuose energiją, tačiau, elektros kainai „Nord Pool“ biržos Lietuvos zonoje pasiekus rekordines aukštumas, turi būti imamasi ir aktyvesnių priemonių, kaip valstybė galėtų sutaupyti kartais visai be reikalo švaistomą elektros energiją“, – sako L. Jonauskas.

Parlamentaras teigia, kad įvairias elektros energijos taupymo iniciatyvas jau pradeda diegti daugelis Europos miestų.

„Jei pažiūrėtume į šiandieninę situaciją, elektros energijos kaina auga visoje Europoje. Europos miestai imasi įvairių iniciatyvų, kurios sumažintų elektros energijos išlaidas: apribojamas kondicionierių naudojimas visuomeniniuose pastatuose, naktimis išjungiamas visuomeninių pastatų, monumentų, reklaminių skydų, tam tikru metu – ir gatvių apšvietimas. Pavyzdžiui, Prancūzijoje gatvių apšvietimas išjungiamas tarp 1.15 ir 4.45 val. Berlynas, didieji Ispanijos miestai taip pat įgyvendina daugybę sprendimų, kurie padėtų sumažinti išlaidas, skiriamas elektros energijai“, – teigia L. Jonauskas.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Seimo narys siūlo Lietuvos Vyriausybei, remiantis kitų Europos valstybių patirtimi ir praktika, įgyvendinti elektros energijos taupymo iniciatyvas viešuosiuose pastatuose ir gatvėse, o sutaupytas elektros energijos išlaidas paskirti energetinio skurdo mažinimui, su kuriuo susiduria pažeidžiamiausios visuomenės grupės.

„Taip sparčiai kylant elektros energijos kainoms metas galvoti ir apie pažeidžiamiausias žmonių grupes, kurios neišgali apmokėti savo šildymo ir elektros energijos sąskaitų. Savivaldybių ir valstybinių institucijų, viešųjų įstaigų sutaupyti pinigai už mažesnį elektros energijos suvartojimą galėtų būti nukreipiami energetiniam skurdui mažinti. Kitu atveju, energetinis skurdas tik didės“, – sako L. Jonauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

   Naujausi pakeitimai - 2022-08-18 08:38
   Monika Kutkaitytė