Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Andriaus Kupčinsko pranešimas: „Siekiama žengti pirmuosius žingsnius kovos su manipuliacija sporto varžybomis link“

2022 m. rugpjūčio 23 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kupčinskas registravo Sporto įstatymo pataisas, kuriomis tikslinama manipuliavimo aukšto meistriškumo sporto varžybomis sąvoka.

Seimo narys teigia, kad „pastebėta tendencija, kada kai kurie žaidėjai, jų artimieji ar draugai koordinuotai vykdo statymus lošimų bendrovėse. Dėl to, siekdami išlošti, sportininkai yra linkę manipuliuoti rungtynių pasiekimais. Šiandien ši problema nėra tinkamai reglamentuota, nėra atskiro padalinio, kuris dirbtų tik rezultatų manipuliacijos klausimu. Tad šiuo projektu siekiu atkreipti dėmesį ir žengti pirmuosius žingsnius kovos su manipuliacija sporto varžybomis link“.

Kaip nurodoma dokumento aiškinamajame rašte, „Įstatymo projekto rengimą paskatino opi, tačiau nepakankamai dėmesio sulaukianti problema, su kuria šiandien susiduria sporto pasaulis – manipuliavimas sporto varžybų rezultatais. [...] Tenka pažymėti, kad kai kuriose aukšto meistriškumo sporto šakų federacijų taisyklėse manipuliavimas sporto varžybose įvardijamas kaip neteisėtos lažybos, lošimai. Siekiant kuo plačiau atspindėti įvairias situacijas, tikslinama ir įstatymo sąvoka. Įstatymo projektu tikimasi žengti pirmuosius žingsnius kovos su manipuliavimo varžybų rezultatais link. Tolesniuose etapuose šią problematiką reiktų sugretinti su kova su dopingu bei sukurti atitinkamą padalinį Lietuvos antidopingo agentūroje (LAA), kuris būtų atsakingas už įstatymo nuostatų įgyvendinimą, informacijos manipuliavimo varžybų rezultatais rinkimą ir prevencijos vykdymą“.

Parlamentaras siūlo ratifikuoti ir Makolino konvenciją (angl. The Macolin Convention), įsigaliojusią 2019 m. rugsėjo 1 d., kurios tikslai aprėpia tiek efektyvų bendradarbiavimą tarptautiniu ir nacionaliniu lygiu tarp valstybių institucijų, sporto bei lažybų organizacijų, tiek rizikos įvertinimą ir valdymą, informacijos keitimąsi, atsakomybės ir sankcijų numatymą.

Paskutinį manipuliavimo sporto varžybomis atvejį išviešino 15min.lt, kai šių metų rugpjūčio 16 d. portalas pranešė, kad A lygoje „Jonavos“ klubo 4 futbolininkai už sportinių principų pažeidimus ir dalyvavimą sutartose rungtynėse sulaukė LFF Drausmės komiteto kirčių ir diskvalifikacijų.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Andrius Kupčinskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 690

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-08-23 10:00
   Monika Kutkaitytė