Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Pinigai švaistomi taupymo planams, o pagalbos žmonėms plano nėra“

2022 m. rugsėjo 7 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Valdantiesiems teisinantis, esą prireiks dar mažiausiai kelių savaičių suformuluoti pasiūlymams dėl energijos kainų, socialdemokratai įspėja, kad toks delsimas – nepateisinamas.

„Valdantieji neturi ne tik plano, bet ir nuovokos, su kokio masto krize susidūrėme. Dainius Kreivys siūlo išjungti šviesą ir atjungti karštą vandenį. Valdančiųjų ruporas Mykolas Majauskas neslepia, kad prireiks dar mažiausiai kelių savaičių, kad Vyriausybė susiruoštų tik pristatyti savo ketinimus. Tuo tarpu jau patys konservatoriai pradeda dejuoti dėl kainų“, – piktinasi socialdemokratų Seimo frakcijos seniūno pavaduotojas Eugenijus Sabutis.

Anot socialdemokratų, elektra ir šildymas – gyvybiškai svarbios, universalios paslaugos, tad versti vartotojus prašyti kompensacijos yra „žmonių žeminimas“.

Premjerė Ingrida Šimonytė pirmadienį išsitarė negalinti sukonkretinti, kiek pinigų reikės energijos kainų kompensavimui ir kitoms priemonėms – esą viskas pernelyg neprognozuojama. „Išsidėlioti labai aiškią perspektyvą nebus labai lengva“, – skundėsi I. Šimonytė.

E. Sabutis neabejoja, kad Energetikos ministerijos paskelbtas taupymo planas tik pakurstė neigiamas nuotaikas visuomenėje.

„D. Kreivio išreklamuotas planas – tikra karikatūra. Atjungti karštą vandenį, išjungti šviesą, sumažinti mašinų greitį... Siūlydama varyti darbuotojus dirbti iš namų, ministerija siunčia žinutę, kad energijos išlaidų našta bus be gailesčio permesta ant darbuotojų pečių. Nuotolinio darbo išlaidos – neišspręstas klausimas. Tuo tarpu centrinės valdžios institucijoms ir valstybės įmonėms bus skirti 189 mln. taupymo priemonėms įgyvendinti. Pinigai ir laikas švaistomi taupymo planams, o pagalbos žmonėms plano kaip nėra, taip nėra“, – pažymi parlamentaras.

Socialdemokratai ragina nedelsiant svarstyti tiesioginės pagalbos žmonėms priemones, kurios galėtų palengvinti energijos sąskaitų naštą žiemos laikotarpiu.

„Vyriausybė turėtų apmokėti kiekvieno namų ūkio sąskaitas už energiją iki tam tikros sumos. Kiekvienam namų ūkiui – garantuotas tam tikro dydžio sąskaitos už energiją apmokėjimas. Sunkiau besiverčiantiems turi būti skiriama ir pragyvenimo išlaidų išmoka, specialios išmokos – senjorams ir neįgaliesiems. Mažiau uždirbantiems reikia mokėti priedus, o daug energijos sunaudojančioms įmonėms suteikti lengvatų. O tuos verslo subjektus, kurie pelnosi iš augančių energijos kainų, būtina papildomai apmokestinti ir surinktus pinigus skirti gyventojų sąskaitoms apmokėti. Galima mažinti galutinio elektros suvartojimo mokestį. Žmonėms pagelbėtų papildomos išmokos už vaiką, parama būstui įsigyti ar nuomoti. Ir nemokamas viešasis transportas“, – vardija E. Sabutis.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Sabutis

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojas

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 633

   Naujausi pakeitimai - 2022-09-08 08:31
   Monika Kutkaitytė