Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Seime skinasi kelią pataisos dėl greitesnio Vyriausybės išvadų pateikimo“

2022 m. rugsėjo 20 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimas po pateikimo pritarė Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojo Eugenijaus Sabučio įregistruotam Seimo statuto pakeitimui, kuris leistų nebevilkinti įstatymų projektų svarstymo parlamente ir pagreitintų Vyriausybės išvadų pateikimą Seimui.

Seimo procedūra šiuo metu numato, kad dėl esminių projektų gali būti prašoma Vyriausybės išvados, o ji savo pastabas turi pateikti per 4 savaites, tačiau praktika rodo, kad išvadų nebūna nei po 4 savaičių, nei po kur kas ilgesnio laikotarpio, kuris gali užsitęsti net iki 1,5 metų.

Pataisas inicijavęs Seimo narys Eugenijus Sabutis pabrėžia, kad tokia įsisenėjusi ir žalinga praktika nėra normali ir ją reikia nedelsiant keisti. „Viešojoje erdvėje girdime, kad Vyriausybė, pasinaudodama tokiu dabartiniu reglamentavimu, yra linkusi rūšiuoti įstatymines iniciatyvas į sau palankius ar jai mažiau priimtinus projektus, nes vieniems Vyriausybės išvada ateina greičiau, o kiti išvis nesulaukia ministrų kabineto nuomonės. Paprastai opozicijos projektai savo išvadų laukia ilgiausiai“, – sakė parlamentaras.

E. Sabutis teigia, kad šiuo metu aiškiai matoma, kad toks pat likimas laukia ne tik tų opozicinių projektų, bet ir Prezidento įstatyminių iniciatyvų. „Prezidentūra vis garsiau įvardija, kad išvadų nepateikimas yra bandymas tam tikras įstatymų pataisas padėti į stalčių ir užmiršti jas. Visa tai daroma itin selektyviai“, – pastebi socialdemokratas.

Geriausias to pavyzdys, anot E. Sabučio, Prezidento registruotas itin svarbus Fiskalinės drausmės įstatymo projektas, kuris numatytų lankstesnes skolinimosi taisykles savivaldybėms ir iš esmės atlaisvintų skolinimosi pančius, į kuriuos dabar pateko savivaldybės. „Tai vienas tų projektų, kurių ypač laukia Lietuvos savivalda, tačiau pataisų tolimesnis svarstymas buvo užstrigęs ne vieną mėnesį“, – teigia Seimo narys.

Vyriausybės išvados, jo nuomone, neturėtų tapti įrankiu, suteikiančiu pretekstą aiškintis santykius tarp valdančiųjų ir mažumos ar tarp Seimo ir Prezidento.

„Pats Seimui pateikiau tris itin svarbius teisės aktų projektus, tiesiogiai susijusius su savivaldybių savarankiškumo didinimu bei jų  investicinio potencialo skatinimu, tačiau jie užstrigo. Pataisų toliau negali svarstyti nei Seimo komitetai, nei pats Seimas posėdžių metu“, – akcentavo E. Sabutis.

Seimo nario nuomone, reikia kalbėti visiškai atvirai – Vyriausybė įtvirtintų terminų paprasčiausiai nesilaiko, o sankcijų už tai jokių dabartiniame statute nenumatyta. „Išvadų pateikimas užtrunka net ne mėnesiais, o metais. Taip, kaip atsitiko ir su mano pateiktais projektais. Vienos pataisos išvadų laukia jau metus, kitos dvi – daugiau nei pusantrų“, – pabrėžė E. Sabutis.

Socialdemokratų registruotos pataisos numato, kad Vyriausybei savo išvadų nepateikus Seimui per 30 darbo dienų, ši turi informuoti Seimo valdybą apie priežastis, dėl kurių išvada Seimui nepateikta nustatytu laiku. Atsižvelgdama į gautą paaiškinimą, Seimo valdyba vieną kartą galėtų pratęsti Vyriausybės išvados pateikimo terminą. Jeigu ir per pratęstą terminą Vyriausybė išvados nepateikia, tai būtų laikoma, kad ji pastabų neturi.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Sabutis

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūno pavaduotojas

Tel.: (8 5)  239 6979, mob. 8 698 42 633

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-09-20 15:31
   Valdas Sinkevičius