Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Andriaus Kupčinsko pranešimas: „Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetyje aptarta 5G plėtra ir pasveikintas ITU generalinio sekretoriaus pavaduotoju tapęs Tomas Lamanauskas“

2022 m. spalio 3 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis spalio 3 d. posėdyje aptarė 5G ryšio plėtros situaciją Lietuvoje. Dar vasarį pakomitečiui raginus Susisiekimo ministeriją kuo sparčiau organizuoti dažnių aukcioną Lietuvoje, rugsėjo pradžioje aukcionai pagaliau buvo įgyvendinti. Pasibaigus dažnių aukcionams Lietuvoje, teisę diegti 5G ryšį Lietuvoje įgijo trys bendrovės: „Telia Lietuva“, „Bitė Lietuva“ ir „Tele2“. Šios trys ryšių bendrovės valstybės biudžetą papildys daugiau nei 40 mln. eurų.

Susisiekimo ministro patarėjas Darius Stravinskas posėdyje pristatė 5G ryšio plėtros gairių įgyvendinimo situaciją Lietuvoje. Pristatymo metu D. Stravinskas teigė, kad šiuo metu iš 20 numatytų įgyvendinti priemonių jau yra įgyvendinta 13. Dar 4 priemonės yra tęstinės, 3 – vis dar vykdomos. Šiuo metu vis dar vykdomos teisinio reguliavimo supaprastinimo priemonės judriojo ryšio įrengimui valstybinės nuosavybės turte. Tarp tęstinių vykdomų priemonių – iki 2025 m. Krašto apsaugos ministerijos vykdoma 5G tinklo saugumo vertinimo ir rekomendacijų teikimo priemonė, kuri, anot D. Stravinsko, ir po 2025 m. leistų Krašto apsaugos ministerijai, esant nacionalinio saugumo poreikiui, būti įsitraukus į 5G tinklo plėtros vystymą.

Susitikime taip pat dalyvavo ir savo įžvalgas pristatė telekomunikacijų įmonių, kurios įvykusiame aukcione įgijo teisę diegti judrųjį 5G tinklą Lietuvos teritorijoje, atstovai. Posėdyje dalyvavo Andrius Šemeškevičius („Telia“), Evaldas Stankevičius („Tele2“) ir Vitalijus Kirvaitis („Bitė“). Apie 5G tinklo plėtros eigą įžvalgomis pasidalijo Ryšių reguliavimo tarnybos atstovas Darius Kuliešius.

Operatorius „Telia Lietuva“ teigia, kad šiuo metu 80 proc. Lietuvos gyventojų jau pasiekia „Telia“ 5G ryšys. Pagal „Tele2“ informaciją, šio tinklo 5G ryšys jau įjungtas Vilniaus centre. „Bitė Lietuva“ 5G ryšio įjungimą žada dar šiais metais.

Posėdžio metu taip pat buvo pasveikintas Tomas Lamanauskas, kuris Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos konferencijoje Rumunijoje išrinktas Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos generalinio sekretoriaus pavaduotoju. Seimo Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitečio pirmininkas Andrius Kupčinskas sveikindamas teigė: „Labai džiaugiuosi išties įspūdingu pasiekimu. Jūsų ilgametė patirtis Ryšių reguliavimo tarnyboje – irgi ta geroji praktika, kuri bus ir kitur išnaudota. Labai linkiu stiprių pozicijų ir ilgametės veiklos ir darbų perspektyvos. Ačiū visai Susisiekimo ministerijos komandai, vadovybei. Tikrai – tai neeilinis pasiekimas.“

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Andrius Kupčinskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 690

   Naujausi pakeitimai - 2022-10-03 16:49
   Monika Kutkaitytė