Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Romualdo Vaitkaus pranešimas: „Seimas sutinka, kad įteisinti nelegalius gręžinius būtų galima dar paprasčiau ir pigiau“

2022 m. spalio 11 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimas po pateikimo pritarė, kad gyventojai galėtų įteisinti savo nelegalius vandens gręžinius, net jeigu yra prisijungę prie centralizuoto vandens tiekėjo. Be to, padidinus gręžinio įteisinimo procedūros rengėjų konkurenciją, biurokratiniai formalumai žmonėms kainuos pigiau.

Anot pataisos aiškinamojo rašto, Lietuvos geologijos tarnybai turinčių teisę teikti dokumentus įmonių komerciniai pasiūlymai įteisinti gręžinius gali siekti ir 1500 eurų. „Norime leisti pačiam savininkui pateikti duomenis apie nelegalų gręžinį, kurį jis nori įteisinti“, – Seimo posėdyje sakė pataisos autorius liberalas Romualdas Vaitkus.

Šiuo atveju gręžinio dokumentus į Lietuvos geologijos tarnybą galėtų nusiųsti ir neatestuotos įmonės.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Seimo nario vertinimu, pakeitimas aktualus Rusijos agresijos prieš Ukrainą kontekste, kai alternatyvus apsirūpinimas geriamuoju vandeniu tampa strategiškai svarbus.

Minėti palengvinimai žmonėms įteisinant savo gręžinius numatyti Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinojo įstatymo pataisoje. Už ją balsavo 114 Seimo narių, 10 buvo prieš.

 

Daugiau informacijos:

Romualdas Vaitkus

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys

Tel. (8 5) 239 6351

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-10-11 15:40
   Monika Kutkaitytė