Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: „Demokratai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Valstybinę darbo inspekciją − prašo ištirti ministrės Agnės Bilotaitės veiksmus dėl riaušių malšinimo ir galimo mobingo“

2022 m. spalio 25 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai antradienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą ir įvertinti, ar vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė bei atsakingi Vilniaus AVPK vadovai tinkamai atliko savo pareigas dėl 2021 m. rugpjūčio 10 d. mitingo, virtusio riaušėmis. Be to, parlamentai kreipėsi ir į Valstybinę darbo inspekciją, kurios prašo ištirti galimą šios ministrės mobingą buvusiam Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadui Ričardui Pociui.

„Pirmadienį buvęs VST vadas R. Pocius viešai atskleidė skandalingą informaciją, kuri turi būti patikrinta atsakingų šalies institucijų. Kalbame apie galimus neteisėtus veiksmus malšinant minėtas riaušes, taip pat galimą mobingą iš aukščiausių šalies pareigūnų, šiuo atveju – ministrės A. Bilotaitės“, – sako Seimo narys, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

 

Seimo kanceliarijos nuotr.

 

Pasak parlamentarų, sprendžiant iš nevaldomos mitingo, peraugusio į riaušes, situacijos, turėjo būti aktyvuota operacija „Vėtra“, tačiau to nebuvo padaryta, o tai pagrindžia galimą visišką policijos vadovybės bei VRM aplaidumą ir netinkamą tarnybinių pareigų vykdymą.

Frakcijos atstovai pabrėžia, kad baudžiamojo proceso paskirtis yra ginant žmogaus ir piliečio teises bei laisves, visuomenės ir valstybės interesus greitai, išsamiai atskleisti nusikalstamas veikas ir tinkamai pritaikyti įstatymą.

Be to, kaip viešai teigė R. Pocius, ministrė A. Bilotaitė daugybę kartų reikalavo jo atsistatydinimo iš pareigų, vykdė psichologinį spaudimą, nuolatinius tikrinimus, ar tarnybos vadovas yra darbo vietoje, galimai sekant telefono buvimo vietą.

Seimo narių nuomone, šios aplinkybės galimai leidžia teigti, kad R. Pociaus atžvilgiu buvo atliekami sąmoningai nemalonūs, žeminantys, engiantys jį veiksmai, kurie prilygsta mobingui.

 

Daugiau informacijos:

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ referentas (atstovas spaudai)

Kęstutis Butvydas

El. p. [email protected], mob. 8 612 22 573

   Naujausi pakeitimai - 2022-10-25 14:34
   Rimas Rudaitis