Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis: svarbu turėti saugią valstybės ryšio infrastruktūrą

2022 m. lapkričio 7 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis kartu su Seimo laikinosios grupės „Skaitmeninė Lietuva“ atstovais lapkričio 7 d. posėdyje diskutavo apie valstybinio kritinio ryšio tinklo įgyvendinimo modelį.

„Esamą valstybės mobiliojo ir radijo ryšio tinklų infrastruktūrą būtina centralizuoti ir modernizuoti. Steigiant valstybinio kritinio ryšio tinklą, valstybės saugumui ir geriausiam pareigūnų, ugniagesių ir kitų tarnybų aprūpinimui turi būti teikiamas prioritetas. Pasirinktas modelis turi būti orientuotas į naujausias technologijas ir suderinti tarpusavyje nacionalinio saugumo ir efektyvios konkurencijos aspektus, o į tinklą investuotos lėšos turi būti planuojamos atsakingai,“ – sakė pakomitečio pirmininkas Andrius Kupčinskas.

Šiuo metu Vidaus reikalų ministerijai pavaldus Informatikos ir ryšių departamentas (IRD) administruoja vidaus reikalų telekomunikacinį tinklą (VRTT), apimantį visą Lietuvos teritoriją. Juo naudojasi vidaus reikalų (policijos, valstybės sienos apsaugos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos) įstaigos bei jų padaliniai. IRD administruoja ir plėtoja Lietuvos viešojo saugumo ir pagalbos tarnybų skaitmeninio mobiliojo radijo ryšio tinklą (SMRRT), taip pat  teikia „Tetra“ standarto skaitmeninio mobiliojo radijo ryšio paslaugas institucijoms ir įstaigoms, užtikrinančioms viešąjį saugumą, skubios pagalbos, tarp jų – medicinos ar kitos būtinosios pagalbos, teikimą, paieškos ir gelbėjimo darbų vykdymą, ekstremaliųjų ir ypatingų situacijų valdymą, reagavimą į grėsmes dėl asmens sveikatos ar gyvybės ar tokių grėsmių prevenciją, taip pat vykdančioms kitas funkcijas, kurios reikalauja efektyvios sąveikos tarp institucijų užtikrinimo.

Kertinis valstybės telekomunikacijų centras buvo įsteigtas 2018 m., pertvarkius valstybės įmonę „Infostruktūra“ į biudžetinę įstaigą saugiajam valstybiniam duomenų perdavimo tinklui tvarkyti ir valstybės duomenų centro paslaugoms teikti. Centras yra pavaldus Krašto apsaugos ministerijai.

Nacionalinėje saugumo strategijoje, priimtoje Seime 2021 m. gruodžio 22 d., vienu iš valstybės pasirengimo valdyti krizes ir ekstremaliąsias situacijas užtikrinimo uždavinių yra numatytas vientisos krizių ir ekstremaliųjų situacijų valdymo sistemos sukūrimas.

Diskusijoje dalyvavo Vidaus reikalų, Krašto apsaugos, Susisiekimo ministerijų atsakingi asmenys, Vyriausybės ir Prezidento patarėjai, operatorių atstovai.

 

Parengė

Ekonomikos  komiteto biuro patarėja Irina Jurkšuvienė

Tel. (8 5) 239 6708, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-11-07 12:52
   Jolanta Anskaitienė