Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Laisvės frakcijos narės Ievos Pakarklytės pranešimas: po parlamentarės pateikimo Seimas pasmerkė Rusijos seksualinius nusikaltimus Ukrainoje

2022 m. lapkričio 8 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Antradienį Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė Seimui pateikė rezoliuciją dėl Rusijos kariuomenės vykdomų seksualinių nusikaltimų Ukrainoje pasmerkimo, atsakingų asmenų patraukimo baudžiamojon atsakomybėn ir pagalbos nukentėjusiems asmenims. Po balsavimo rezoliucijai pritarta.

Anot parlamentarės, Jungtinių Tautų tyrimų komisija patvirtino daugiau kaip šimtą seksualinių nusikaltimų, kurie buvo įvykdyti Rusijos ginkluotųjų pajėgų Ukrainoje, o tikrasis seksualinių nusikaltimų skaičius, tikėtina, yra gerokai didesnis, kadangi apie tokio pobūdžio nusikaltimus dažnai yra tiesiog nepranešama.

„Ukrainietės moterys, kalbėdamos apie seksualinį Rusijos kareivių smurtą, pasakoja apie atvejus, kada rusai ateidavo apsiginklavę ne tik šautuvais, bet ir „Viagra“ – tai aiškus požymis, kad seksualiniai nusikaltimai yra vykdomi sistemingai. Apie tai, kad seksualinis smurtas yra Rusijos karinės strategijos dalis, kalba ir Jungtinių Tautų atstovai“, – sako Seimo narė I. Pakarklytė.

Parlamentarė pabrėžia, kad svarbu suprasti, jog šie seksualiniai nusikaltimai nėra vykdomi tik prieš moteris – nusikaltimų aukomis tampa ir jos, ir vyrai, ir vaikai. Rusijos karių žiaurumas nediskriminuoja ir traumuoja visus ukrainiečius.

Pažymėtina, kad seksualinis smurtas karo metu yra laikomas nusikalstama veika, kvalifikuojama kaip nusikaltimai žmoniškumui ir karo nusikaltimai pagal Tarptautinio baudžiamojo teismo Romos statuto nuostatas.

Priimdamas rezoliuciją Seimas pasisako už tolesnes aktyvias Lietuvos institucijų pastangas siekiant teisingumo įvykdymo visų atsakingų asmenų atžvilgiu, įskaitant ir Rusijos ir Baltarusijos vadovus, už jų indėlį organizuojant ir vykdant karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui.

„Šia rezoliucija raginame Europos Sąjungos valstybes nares ir kitus tarptautinius partnerius prisijungti prie Baltijos šalių iniciatyvos steigti Specialųjį Tarptautinį Baudžiamąjį Tribunolą, siekiant dėl agresijos nusikaltimų Ukrainoje patraukti atsakomybėn Rusijos politinius ir karinius vadovus“, – patikino I. Pakarklytė.

 

Daugiau informacijos:

Aurelija Karaliūtė-Kamičaitė

Seimo Laisvės frakcijos atstovė spaudai

Mob. 8 638 61 646

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-11-08 11:16
   Monika Kutkaitytė