Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Romualdo Vaitkaus pranešimas: „Maišelių grobstymas parduotuvėse turi liautis“

2022 m. lapkričio 15 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seime po svarstymo pritarus nebeleisti parduotuvėse dykai dalyti labai lengvų plastikinių maišelių, Aplinkos apsaugos komiteto narys liberalas Romualdas Vaitkus teigia, kad toks sprendimas ne tik padės tausoti išteklius ir gamtą, bet ir teigiamai keis vartotojų elgesį.

„Šiuo sprendimu ne tik išmoktume nedėti kiekvieno obuolio ar pomidoro į atskirą maišelį, bet ir įprastume naudoti tuos pačius plastikinius arba tekstilinius maišelius vynuogėms arba riešutams. Toks mažas, užtat svarbus vartojimo pokytis paskatintų vengti nebūtinų pakuočių ir kitais atvejais“, – teigia R. Vaitkus.

Jeigu Seimas šiai Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisai pritars paskutinėje stadijoje, nemokamų maišelių parduotuvėse nebeliks nuo 2023 m. liepos 1 dienos. Išimtis bus taikoma tik tiems maišeliams, į kuriuos pakuojama žuvis ir mėsa.

Storesnių maišelių, skirtų pirkiniams susikrauti, Lietuvoje nemokamai dalinti nebegalima nuo 2019 m. sausio 1 dienos.

„Eurostat“ duomenimis, vienas Lietuvos gyventojas per metus sunaudoja daugiau nei 300 plastikinių pirkinių maišelių. Plastikiniai maišeliai – vienas iš dešimties dažniausiai išmetamų daiktų Europoje.

 

Daugiau informacijos:

Romualdas Vaitkus

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-11-15 15:17
   Monika Kutkaitytė