Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Ričardo Juškos pranešimas: „Po reformos pareigūnų ir tarnautojų atlyginimai priartės prie rinkos dydžių“

2022 m. lapkričio 17 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Ketvirtadienį Seime pritarus pateiktajai Valstybės tarnybos įstatymo naujai redakcijai ir ją lydintiems įstatymams, reformą toliau šlifuos Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Jo vadovo, Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Ričardo Juškos teigimu, valstybės tarnybos pertvarkos paketas dar tobulintinas, todėl pagrindiniame komitete bus išnagrinėtas iki kauliukų.

„Šiame Seime kai kas iš pradžių nepasitikėjo nei vietos savivaldos, nei žemės naudojimo reforma. Tačiau galiausiai ir Vietos savivaldos, ir Žemės įstatymus sėkmingai priėmėme. Dėsime visas pastangas, kad būtų priimtas ir Valstybės tarnybos įstatymas, nes reforma kaip reikiant pribrendo“, – sako R. Juška.

Jis atkreipia dėmesį, kad laukiamą pertvarką būtina vertinti kompleksiškai – kaip visumą, o ne gabaliukais. „Negalime vertinti tik tos dalies, kuria naikinamas tarnautojų stažas, nepažvelgus į kitą dalį, kurioje nurodomas darbo užmokesčio augimas. Atsisakius priedų už stažą ir pradėjus algas indeksuoti, tarnautojų realūs atlyginimai kasmet augs nebe 1 procentu, kaip buvo iki šiol, o pagal realias ekonomikos tendencijas – iki 10 proc. per metus“, – teigia R. Juška.

Priėmus reformą, pareigūnų, teisėjų, tarnautojų atlyginimai būtų susieti su vidutiniu mėnesiniu darbo užmokesčiu. Kaip aiškina projektą parengusi Vyriausybė, naujojo bazinio dydžio peržiūrėjimo sistema bus mažiau politizuota ir atlieps ekonominius pokyčius, padės išvengti valstybės institucijose ir įstaigose mokamo darbo užmokesčio atotrūkio nuo darbo rinkos.

Pagal reformos projektą, Valstybės tarnybos departamento pagrindu įsikurtų Viešojo valdymo agentūra, kuri vykdys ir viešojo sektoriaus įstaigų stebėseną.

2021 m. Lietuvoje dirbo per 46 tūkst. valstybės tarnautojų. Užpernai atliktas tyrimas atskleidė, kad jų pasitenkinimo darbu indeksas sudarė 5,7 balo iš 10.

 

Daugiau informacijos:

Ričardas Juška

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Tel. (8 5) 239 6351

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-11-17 16:50
   Monika Kutkaitytė