Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Kreiptasi į Vyriausybę: toleruodama kailininkystės pramonę Lietuva rengia Rusijos oligarchų žmonas“

2022 m. lapkričio 18 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į Vyriausybę ir Žemės ūkio ministeriją, kad būtų pateiktos jau metus laukiamos išvados dėl Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisų, kuriomis siekiama Lietuvoje uždrausti auginti, veisti ir žudyti gyvūnus dėl naudos iš jų kailių.

Pasak L. Jonausko, kol didelėje Europos dalyje įsigalioja draudimai kailininkystės pramonei, Lietuvoje nudirti kailiai galimai atsiduria ir Rusijoje.

„Lietuva liko kone paskutinė Europos valstybė, kurioje neetiškas ir taršus kailinių gyvūnų verslas vis dar gyvas. Neseniai draudimą kailių fermoms įteisino Estija, ja greitai pasekė ir Latvija. Kailinių žvėrelių ūkių verslas didžiojoje dalyje Europos šalių laikomas neetišku. Daugelyje pažangių Europos valstybių auginti gyvūnus dėl jų kailio yra uždrausta. Lietuvos Vyriausybei vilkinant Seimui pateikti išvadas dėl Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo, kuris padėtų tašką šiai neetiškai ūkio šakai, kasmet Lietuvoje dėl kailio nužudoma 1,5 milijonas kanadinių audinių, 44 tūkstančiai šinšilų. O kailiai galimai apeinant sankcijas patenka į Rusijos rinką ir puošia rusų oligarchų žmonas ir meilužes“, – sako L. Jonauskas.

Pasak Seimo nario, Lietuvoje nudirti kailinių žvėrelių kailiai net ir įvedus prekybos sankcijas su Rusija, į šią šalį gali patekti per Kiniją.

„Lietuvoje pagamintais kailiais prekyba su Kinija vyksta aukcionuose, taip pat Lietuvos kailinių žvėrelių ūkiai savo produkcija prekiauja su Kinijos įmonėmis ir tiesiogiai. Lietuva į Kiniją 2021 metais per aukcionus eksportavo kailių ir dirbtinio kailio už 114,3 tūkstančius JAV dolerių. Negalima atmesti ir to, kad aukcionuose kailius iš lietuvių įsigiję pirkėjai iš Europos Sąjungos, prekes vėliau perparduoda Kinijai. Kinija į Rusiją 2021 metais eksportavo kailių už 1,36 mlrd. JAV dolerių. Pastebima, kad Europos Sąjungoje įsigaliojus sankcijoms prekybai su Rusija, Kinijos ir Rusijos prekyba išaugo beveik 30 proc. Todėl vis dar egzistuoja galimybė, kad iš Lietuvos eksportuojami kailiai per Kiniją ar kitas valstybes, kurios netaiko sankcijų prekybai, patenka į Rusijos rinką. Nemanau, kad turime saugoti prabangos prekių, kuriomis puošiasi Rusijos milijonierių artimieji, žaliavų gamintojus“, – teigia L. Jonauskas.

L. Jonauskas tikisi, kad Vyriausybė ilgiau nedels ir greitu metu pateiks išvadas Seime įstrigusiam įstatymo projektui.

„Seime įstatymo projektui paprašyta Vyriausybės išvada sustabdė projekto svarstymo ir priėmimo procesą. Priimtos įstatymo pataisos padėtų užtikrinti gyvūnų gerovę, apsaugoti aplinką nuo neigiamo kailinių žvėrelių fermų poveikio, taip pat neleistų prisidėti prie prabangos prekių, galimai patenkančių į Rusijos rinką, žaliavos gamybos“, – teigia parlamentaras. 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-11-18 09:40
   Monika Kutkaitytė