Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Pirmininkė: „Šiandien Rusija bando įgyvendinti tai, ko nepajėgė per Holodomorą“

2022 m. lapkričio 24 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketvirtadienio parlamento posėdį pradėjo kviesdama politikus pagerbti prieš 90 metų Ukrainoje dirbtinai sukelto badmečio – Holodomoro – aukas. Užsienio valstybių parlamentus, tarptautines organizacijas ji paragino sekti Lietuvos pavyzdžiu Holodomorą bei dabartinius karinius Rusijos Federacijos veiksmus pripažinti Ukrainos tautos genocidu ir siekti, kad Rusija atsakytų už karo genocido vykdymą, karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, dabartiniai Rusijos karo nusikaltimai Ukrainoje – nuosekli ir sisteminga agresorės politika, kuria aiškiai siekia to, ko nepajėgė iki galo įgyvendinti per Holodomorą. O kliudydama Ukrainai eksportuoti grūdus į maisto stokojančias šalis, Rusija dar kartą įrodo, kad geopolitiniams tikslams pasiekti renkasi tą patį taktinį ir politinį įrankį – badą. Ir maistą, kaip ir visa kita, paverčia ginklu.

„1932–1933 m. sąmoningai sukeltas dirbtinis badas Ukrainoje buvo sadistiškas Stalino planas sugriauti ukrainietišką tapatybę ir fiziškai sunaikinti valstiečius, inteligentiją, galėjusius atkurti Ukrainos valstybingumą ir nepriklausomybę. Yra daugybė įrodymų, jog sovietų valdžia sąmoningai konfiskavo grūdų derlių ir aklinai užvėrė sienas, kad ukrainiečiai nepabėgtų nuo bado. Archyviniai dokumentai taip pat rodo, kad tuo metu, kai Ukrainos teritorijoje siautė badas, Sovietų Sąjunga eksportavo grūdus į užsienį“, – sakė Seimo Pirmininkė.

Nors Holodomoras nusinešė milijonus nekaltų gyvybių, SSRS valdžia šią tragediją oficialiai neigė ištisus dešimtmečius. Tą patį akivaizdžių dalykų neigimo metodą dabar naudoja ir Rusija.

„Pasaulis tada užmerkė akis ir ignoravo Stalino nusikaltimus. Šiandien tarptautinė bendruomenė mažų mažiausiai skolinga prisiminti ir atitinkamai politiškai įvertinti“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen, kartu ragindama sekti Lietuvos, kuri viena pirmųjų Ukrainos tautos genocidu pripažino Holodomorą, pavyzdžiu.

„2005 m. Seimas priėmė pareiškimą, kuriuo aiškiai įvardijo, kad 1932–1933 m. Stalino totalitarinio komunizmo režimas vykdė sąmoningą, kruopščiai suplanuotą ukrainiečių tautos genocidą. Seimas tai dar kartą priminė šiais metais, kai gegužės 10 dieną vienbalsiai priėmė rezoliuciją, kuria Rusijos Federacijos veiksmus Ukrainoje pripažino genocidu ir skatino steigti Specialųjį Tarptautinį Baudžiamąjį Tribunolą Rusijos agresijos nusikaltimui ištirti“, – priminė V. Čmilytė-Nielsen.

Rytoj, lapkričio 25 d., Seimo Pirmininkė dalyvaus Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro ir Ukrainos ambasados Lietuvoje renginyje Holodomoro aukoms atminti, kuriame uždegti atminimo žvakę pakvietė ir Seimo narius.

 

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (8 5) 239 6030

Mob. 8 698 42 071

El. p.  [email protected]

www.lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2022-11-24 10:04
   Jolanta Anskaitienė