Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko Kazio Starkevičiaus pranešimas: „Krizių laikotarpiu turime ypač stiprinti socialinius verslus“

2022 m. lapkričio 25 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius dalyvavo nuotoliniame renginyje „Socialinio verslo plėtros nacionalinis dialogas“, kurį iniciavo ir organizavo Lietuvos socialinio verslo asociacija (LISVA), bendradarbiaudama su „Diesis“ tinklo „Policy Lab“.

Renginio tikslas – aptarti tarptautinę gerąją teisinių bazių praktiką ir paruošti dirvą dialogui tarp pagrindinių Lietuvos ekosistemos suinteresuotųjų šalių, siekiant paspartinti socialinio verslo sektoriaus plėtrą.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Pasak K. Starkevičiaus, per pastarojo laikotarpio krizes, kurioms labiausiai įtaką darė terorizmą remiančios Rusijos vykdomas invazinis, viską naikinantis karas Ukrainoje, socialinės ekonomikos sektoriaus organizacijos pademonstravo nepaprastą gebėjimą prisidėti prie atsparių bendruomenių stiprinimo ir kūrimo bei suvaldyti esminius socialinius-ekonominius pokyčius.

„Pasaulio ekonomikos forume praėjusiais metais buvo kalbama, kad socialinio verslo sektorius pralenkė kitus pramonės sektorius ir sukūrė iki 12 proc. darbo vietų, kartu sprendžiant aktualias visuomenės problemas. Pažymėtina, kad visuomenės problemas sprendžiančių įmonių mastas ir poveikis yra didžiulis – vien Europoje yra 2,8 mln. socialinės ekonomikos organizacijų“, – akcentavo Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas.

K. Starkevičiaus teigimu, Europos Komisija praėjusiais metais patvirtino Socialinės ekonomikos veiksmų planą, kuris jau yra įgyvendinamas. Šiuo planu siekiama Europos Sąjungos šalims narėms gerinti socialines investicijas, remti socialinės ekonomikos organizacijas ir socialinius verslus, kad jos galėtų įnešti savo deramą indėlį, plėtojant veiklą ir darant didesnį socialinį poveikį, diegiant naujoves ir kuriant darbo vietas.

„Besitęsiančių krizių akivaizdoje ir toliau lieka svarbu ieškoti atsakymų: kaip deramai vykdoma politika ir investicijos, informuotumo didinimas, galintis padėti atskleisti socialinio verslo potencialą, kad ekonomikos atsigavimas būtų labiau įtraukus, tvaresnis ir teisingesnis“, – sveikindamas renginio dalyvius kalbėjo parlamentaras K. Starkevičius.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Komiteto pirmininkas išreiškė viltį, kad Ukrainai pasiekus pergalę, kai joje prasidės sugriautų, sunaikintų gyvenamųjų namų, darželių, mokyklų, ligoninių ir kitų gyvybiškai svarbių infrastruktūros objektų atstatymo darbai, kurie bus vykdomi padedant pasaulio valstybėms, taip pat ir Lietuvai, bus pasitelktas ir socialinio verslo sektorius.

Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovė Viktorija Bražiūnaitė savo pasisakyme atkreipė renginio dalyvių dėmesį, kad šiandien mūsų šalyje socialinio verslo reguliavimas dar tik pradinėje formavimosi stadijoje – įstatymais nėra apibrėžta, kas yra socialinis verslas, todėl sunku skatinti darnų jo vystymąsi. „Lietuva nuėjo sunkų kelią laisvės ir demokratijos link, todėl turime nuolat puoselėti pagrindinį jos principą – pilietinės visuomenės įsitraukimą į sprendimo priėmimo procesus. Svarbu, kad sprendimų priėmimo procesuose dalyvautų ir socialiniai partneriai“, – kalbėjo V. Bražiūnaitė.

Pasak jos, dėl karo Ukrainoje ir COVID-19 krizės sukeltų socialinių ir ekonominių padarinių dar skubiau nei bet kada reikia pereiti prie atsparios ekonomikos ir visuomenės, o tai garantuoja socialiniai verslai, kurie tuo pačiu kuria milžinišką vertę šalies ekonomikai.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovės įžvalgoms pritarė restorano „Pirmas blynas“ įkūrėjas Timas fon Vejkas (Tim van Wijk), kuris pasakojo, kad teisinio statuso nebuvimas sutrukdė jo įkurtai įmonei turėti socialinio verslo statusą, nors, įdarbindami žmones su negalia, jie vykdo socialinę misiją.  „Nenorėjome būti nevyriausybine organizacija, nors būtent jos gauna paramą socialinei misijai vykdyti, bet norėjome įrodyti, kad ir verslas gali atlikti tokias funkcijas visuomenėje“, – kalbėjo T. fon Vejkas.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos Socialinės ekonomikos ir inovacijų skyriaus politikos analitikė Amal Ševro (Amal Chevreau) taip pat akcentavo socialinio verslo reikšmę ir lankstumą karo, ekonominės krizės akivaizdoje, pabrėždama, kaip svarbu pereiti prie „atsparios visuomenės“.

Renginyje „Socialinio verslo plėtros nacionalinis dialogas“ savo šalių patirtis pristatė Airijos, Latvijos, Albanijos atstovai. „Diesis“ tinklo „Policy Lab“ atstovas Lukas Pastorelis (Luca Pastorelli) informavo apie šiuo metu atliekamą teisinių galimybių studiją, kurioje bus pateiktos rekomendacijos Lietuvai dėl socialinio verslo plėtros.

Europos Komijos atstovai Patrikas Kleinas (Patrik Klein) ir Mila Rosi-Grei (Mila Rossi-Gray) pristatė veiksmų planą ir iniciatyvas, kaip bus skatinama socialinė ekonomika visoje Europoje ir kaip Lietuva gali pasitelkti Europos Komisijos priemonėmis siekiant stiprinti nacionalinę socialinio verslo ekosistemą.

 

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko K. Starkevičiaus sveikinimo kalba renginio dalyviams

 

Daugiau informacijos:

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas

Kazys Starkevičius

Tel. (8 5) 239 6401

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-11-25 16:19
   Monika Kutkaitytė