Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

LSDP frakcijos pranešimas. Rezoliucijos dėl A. Lukašenkos režimo nusikaltimų teikėja D. Šakalienė: mūsų kaimynystėje vyksta kraupūs dalykai

2022 m.  gruodžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Dovilė Šakalienė (Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka)

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narės, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkės pavaduotojos Dovilės Šakalienės rengtas Seimo rezoliucijos projektas „Dėl sunkių sistemingų žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje“ sulaukė plataus parlamento frakcijų palaikymo.

„Baltarusija slepiasi kruvinos Rusijos agresijos šešėlyje, tačiau ji ne tik uoliai talkina Putino režimui, bet ir tęsia žiaurias represijas prieš Baltarusijos žmones. Kaip artimiausi kaimynai privalome nuosekliai kelti į dienos šviesą Lukašenkos režimo nusikaltimus, diktatoriui siekiant pasinaudoti karo dūmų uždanga, kai viso pasaulio akys nukreiptos į Ukrainą“, – pabrėžia D. Šakalienė.

Konsultuodamiesi su Seimo Užsienio reikalų komiteto nariais ir ekspertais, tarp jų – ir buvusiu Konstitucinio Teismo pirmininku prof. Dainiumi Žalimu, D. Šakalienė ir LSDP Užsienio reikalų komiteto vicepirmininkas dr. Ruslanas Baranovas parengė rezoliucijos projektą, kurį Seimas ketvirtadienį priėmė vienbalsiai.

Rezoliucijoje raginama kartu su Specialiuoju tarptautiniu tribunolu, kuris tirs agresijos nusikaltimą prieš Ukrainą, inicijuoti Specialiojo tarptautinio tribunolo Baltarusijos režimo nusikaltimams tirti steigimą. „Tokiems tarptautiniams nusikaltimams netaikomi jokie senaties terminai, o jų tyrimas ir atsakingų asmenų baudžiamasis persekiojimas yra visos tarptautinės bendruomenės interesas“, – pabrėžiama rezoliucijoje.

Seimo rezoliucijoje nurodoma, kad „Baltarusijos režimo masinės represijos prieš pilietinę visuomenę vykdomos iki šiol. ... Dešimtys tūkstančių [protestuotojų] buvo sulaikyti. Šiuo metu Baltarusijoje yra apie 1 500 politinių kalinių, tarp jų – ir nepilnamečių vaikų. Politiniai kaliniai verčiami dėvėti juos identifikuojančius ženklus, kankinami, iš jų tyčiojamasi, jiems laiku nesuteikiama medicinos pagalba, o juos ginantys advokatai netenka licencijų.“

„Kalinama viena ryškiausių 2020-ųjų protestų lyderė, Sacharovo premijos laureatė Marija Kalesnikava šių metų lapkričio 29-ąją po operacijos buvo atsidūrusi reanimacijoje. ... Nobelio taikos premijos laureatas Alesis Beliackis ir jo kolegos iš žmogaus teisių organizacijos „Viasna“ vis dar kalinami. Visų didžiųjų Baltarusijos opozicinių partijų lyderiai yra įkalinti, šalyje sunaikinta nepriklausoma žiniasklaida ir uždarytos pilietinės visuomenės organizacijos. ... Lapkričio mėn. pradžioje Baltarusijoje buvo sulaikyta mokytoja, Lietuvos Respublikos pilietė Jelena Cimbalist“, – teigiama dokumente.

„Baltarusijos režimas naikina baltarusių nacionalinę tapatybę, diegdamas šalyje „rusų pasaulio“ ideologiją, ir dalyvauja vykdant agresijos prieš Ukrainą nusikaltimą, prisideda prie Rusijos režimo vykdomų karo nusikaltimų, nusikaltimų žmoniškumui ir genocido nusikaltimų Ukrainoje“, – sakoma rezoliucijoje.

 

Daugiau:

Dovilė Šakalienė, Seimo narė socialdemokratė
Mob. 8 668 42 254

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-12-08 14:27
   Jolanta Anskaitienė