Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Andriaus Kupčinsko pranešimas: „Seimo nariai kreipėsi į Kauno savivaldybę dėl sukilimo vado Antano Mackevičiaus paminklo“

2022 m. gruodžio 9 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

2023 m. bus minimos 160-osios sukilimo (1863–1864) prieš Rusijos imperiją metinės. Karybos paveldo klubas „Kauno pavieto laisvieji šauliai“ kreipėsi į Seimo narius dėl vieno iš šio sukilimo vadų, kunigo Antano Mackevičiaus, atminimo įamžinimo Kaune.

Šio klubo nariai aktyviai puoselėja XVIII–XIX a. istorinę karybos atmintį, organizavo bendrą Lietuvos ir Lenkijos istorijos rekonstruotojų garbės sargybą prie Vilniaus arkikatedros. Klubo nariai, pagerbdami A. Mackevičiaus atminimą, tradiciškai per Vėlines ir kitas atmintinas dienas renkasi prie jo paminklo Kaune, kunigo egzekucijos vietoje. Kuklus ir mažai prižiūrimas vieno pirmųjų Kauno gubernijoje pradėjusių sukilimą vadų paminklas nėra pakankamas šios iškilios asmenybės įamžinimas. Verta paminėti, kad iki šiol dar nėra rasti ir A. Mackevičiaus palaikai, kurie iš karto po įvykdytos egzekucijos buvo užkasti kažkur Kaune.

 Kaip teigia Seimo narys Andrius Kupčinskas, 2013–2014 m. Kauno savivaldybėje jau buvo skirtos lėšos A. Mackevičiaus paminklo projektinių idėjų konkursui, tačiau projektas liko neįgyvendintas dėl pasikeitusių viešųjų erdvių projektų akcentų ir naujos politinės daugumos prioritetų. Partizanų atminimas paskutiniu dešimtmečiu sulaukė tinkamos pagarbos ir įamžinimo Lietuvoje, tačiau sukilimo vado A. Mackevičiaus asmenybė kol kas yra nepelnytai primiršta. Seimo narys dėkoja Kauno pavieto laisviesiems šauliams už iniciatyvumą ir priminimą.

A. Kupčinsko iniciatyva, surinkus 10 Seimo narių parašų, kreiptasi į Kauno miesto savivaldybę, prašant imtis konkrečių veiksmų dėl sukilėlių vado įamžinimo. Parlamentarai taip pat teiraujasi, kokia planuojama sukilimo 160-ųjų metinių minėjimo programa Kaune.

Raštą savivaldybei pasirašė Seimo nariai Valdas Rakutis, Laima Mogenienė, Vytautas Juozapaitis, Jurgita Šiugždinienė, Kazys Starkevičius, Orinta Leiputė, Marijus Matijošaitis, Gintarė Skaistė, Laurynas Kasčiūnas ir Andrius Kupčinskas.

 

Daugiau informacijos:

Justinas Rizgelis

Seimo nario Andriaus Kupčinsko patarėjas

Tel.: (8 5)  239 6624, mob. 8 612 21 450

El. p. [email protected] 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-12-09 12:34
   Jolanta Anskaitienė