Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas su profesinių sąjungų atstovais aptarė darbuotojų padėtį

2023 m. sausio 19 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Sausio 19 d. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) pirmininkas Justas Džiugelis susitikime su didžiausių profesinių sąjungų atstovais aptarė dirbančiųjų Lietuvoje padėtį ir artimiausio laikotarpio planus.

Tarp aptartų klausimų – dirbančiųjų darbo sąlygos, pensijos, kolektyvinės sutartys, svarbių konvencijų ratifikavimas, darbuotojų streikų organizavimas, valstybės valdomų įmonių pertvarka į akcines ar uždarąsias akcines bendroves, valstybės tarnybos reforma ir kiti.

 

 

„Didžiausios Lietuvos profesinės sąjungos, atstovaujančius tūkstančius darbuotojų, pasidalijo, kuo šiuo metu gyvena dirbantieji Lietuvoje ir ką svarbu spręsti. Lūkesčių nemažai, bet jie pagrįsti. Iš probleminių klausimų, kuriuos iškėlė profesinių sąjungų atstovai, tikrai sugrįšime prie diskusijų apie streikų organizavimo liberalizavimą. Darbuotojai turėtų turėti lankstesnes sąlygas atstovauti savo interesams, procesai neturėtų trukti taip ilgai. Sutinku su profesinių sąjungų atstovais, kad labai svarbu stiprinti Valstybinės darbo inspekcijos pajėgumus – tai bus vienas iš prioritetinių darbų pavasario sesijoje“, – teigia J. Džiugelis. 

 

 

Susitikimo dalyviai taip pat aptarė šalies profesinių sąjungų vaidmenį ir teises, kurias svarbu stiprinti. Tik turint stiprias profesines sąjungas, galima užtikrinti dirbančiųjų gerovę ir priartėti prie tokių gerą socialinį dialogą užtikrinančių šalių, kaip Suomija ar Švedija. To siekiant, svarbu skirti politinį dėmesį ir pakankamą finansavimą. SRDK vadovas patikino, kad ir toliau bus dedamos pastangos palaikant nuolatinį dialogą su profesinėmis sąjungomis.

 

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

Susitikime dalyvavo atstovai iš Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos kultūros darbuotojų profesinių sąjungų federacijos, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo ir Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-01-19 17:02
   Jolanta Anskaitienė