Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Dalios Asanavičiūtės pranešimas: „Vyksta tamprus bendradarbiavimas su pasaulio lietuvių profesionalais“

2023 m. sausio 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Sausio 26 d. įvyko Seimo narės Dalios Asanavičiūtės inicijuota diskusija „Lietuvos diasporos pritraukimas į Lietuvos darbo rinką“. Renginio metu plačiau aptarta, kaip galima būtų skatinti Lietuvos Respublikos piliečių grįžtamąją migraciją, plačiau atveriant ir pritaikant darbo rinką.

Susitikime dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, taip pat diasporos ir verslo organizacijų atstovai.

 „Yra daugybė mitų, apraizgiusių užsienio lietuvių įsidarbinimą Lietuvoje – jie už tokį atlyginimą nedirbs, jie niekada negrįš į Lietuvą – bet visą tai paneigia statistika. Vis dar glumina darbdavių požiūris, kuris iš pasisakymų ir tyrimų atrodo ne toks palankus į mūsų diasporos atstovus kaip norėtųsi. Nuolatiniai pokalbiai tarp darbdavių, diasporos ir institucijų apie įsidarbinimo galimybes Lietuvoje yra būtini siekiant skatinti grįžtamąją migraciją“, – teigė Seimo narė Dalia Asanavičiūtė

Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro projekto „Renkuosi Lietuvą“ vadovė Edita Urbanovič pristatė tyrimą apie darbdavių nuostatas ir užsienyje įgijusių patirties darbinimo patirtis. Jau trejus metus iš eilės Lietuvos piliečių grįžta daugiau nei išvyksta. Tyrimo apklausoje matome, kad užsienio lietuviai labiausiai bijo darbintis Lietuvoje dėl kelių priežasčių – maždaug pusė apklaustųjų nuogąstauja, kad bus sunku priprasti prie darbdavių požiūrio į darbuotojus, neras norimo darbo. Darbdavių požiūris į grįžtančiuosius taip pat nevienareikšmis – net 62 proc. apklaustų darbdavių mano, kad migracinės patirties turintys darbuotojai turės nepagrįstų lūkesčių dėl darbo sąlygų, jausis geresni už kitus arba tikėsis didesnio atlyginimo. Tik vienas iš keturių darbdavių pasirinks darbuotoją, kuris turi reikiamos patirties įgytos užsienyje.

„Kas yra svarbiausia grįžtančioms šeimoms – įsidarbinimas, būstas ir paslaugos. Nors atlyginimai vis dar yra pakankamai maži palyginus Europos Sąjungos vidurkius, tačiau būtent Lietuvoje 2021 m. atlyginimai augo beje sparčiausiai Europoje. Nors gamybos sektorius yra vienas didžiausių, į jį yra mažai investuojama. Taip pat neinvestuojame į pačius žmones“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministras Vytautas Šilinskas.

 „Globalios Lietuvos strateginėse gairėse yra numatytas grįžimą skatinančių veiksmų koordinavimas ir įgyvendinimas. Viena iš svarbiausių mūsų įgyvendinamų priemonių – vieno langelio principo įvedimas. Kitas uždavinys – skleisti svarbią ir aktualią informaciją, sklaidyti mitus ir tarp išvykusiųjų, ir tarp Lietuvoje gyvenančių“, – teigė užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas.

 „Vienareikšmiškai mes laukiame grįžtančių lietuvių ir manoma, jog jie gali integruotis ir dirbti mūsų įmonėse, tai yra labai svarbu. Bet yra normalu, kad darbdavys klausinėja, kodėl grįžta, gal visgi negrįš, gal kažkas nepavyko? Lygiai taip pat ir vietiniams lietuviams yra keliami tokie patys klausimai: ar ilgai pas mus būsi, kodėl išėjai iš praėjusios darbovietės ir pan.“, – komentavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius.

„Mes, kaip profesionalų klubas, bendraujame su darbdaviais ir savo iniciatyva komunikuojame darbo skelbimus, darbo galimybes. Ką mes pastebėjome dirbdami šia tema, kad yra labai svarbu kalbėti apie galimybes užsieniečiams, nes nemažai mūsų diasporos žmonių yra susituokę būtent su užsieniečiais ir tuomet drauge, atrodo, kyla dar daugiau iššūkių – ar pavyks partneriui integruotis į darbo rinką, visuomenę Lietuvoje“, – pastebėjo Global Lithuanian Leaders vadovė Marija Šaraitė.

Renginio metu nuspręsta tęsti bendradarbiavimą tarp darbdavių, diasporos ir institucijų, palaikyti dialogą ir ieškoti priemonių siekiant skatinti  grįžtamąją Lietuvos Respublikos piliečių migraciją.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Dalia Asanavičiūtė, tel.  8 698 42 063, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-01-30 08:17
   Rūta Mensonaitė