Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario pranešimas: „Seimo narys P. Gražulis kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją dėl neteisėto Seimo Pirmininkės spaudimo Seimo nariui A. Bagdonui“

2023 m. sausio 31 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Seimo narys Petras Gražulis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos ir šios partijos vadovės Viktorijos Čmilytės-Nielsen elgesio. P. Gražulio teigimu, ji kartoja konservatorių antikonstitucinį elgesį su Seimo nariu Mykolu Majausku, kai jis buvo verčiamas Seime balsuoti prieš jo paties valią – dabar lygiai taip pat yra prievartaujamas Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas.

Europos Sąjungoje (ES) ir Vakarų pasaulio valstybėse nėra imperatyvinio mandato, kai partija turi teisę nurodyti savo deleguotam įstatymų leidėjui, kaip balsuoti. Toks mandatas būdingas tik autoritarinėms valstybėms, pvz., buvo taikomas tarybinio bloko šalyse (TSRS, Čekoslovakija, Vengrija). Demokratinėse valstybėse imperatyvinio mandato nėra, nes tai prieštarauja visuotinio atstovavimo principams.

Konstitucinis Teismas 1993 m. lapkričio 26 d. nutarime konstatavo, kad negalimas imperatyvus Seimo nario mandatas, t. y. jį kandidatu iškėlusi partija neturi teisės nurodinėti, kaip Seimo nariui balsuoti. Konstitucinis Teismas 1999 m. lapkričio 9 d. yra priėmęs sprendimą, kad Seimo narį iškėlusi partija negali versti balsuoti prieš jo valią.

Tačiau dalis aukštas pareigas užimančių Lietuvos politikų ignoruoja anksčiau išdėstytus principus ir, mano galva, pažeidžia Konstituciją: žiniasklaida pranešė, kad 2023 m. sausio 23 d. Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen pareikalavo, kad jos vadovaujamos Liberalų sąjūdžio partijos narys, Seimo narys A. Bagdonas privalo kuo skubiau pasitraukti iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos, nes jis „neteisingai balsavo“, kai nutarė nepritarti siūlymui, kad Seimo narys Remigijus Žemaitaitis pažeidė etiką, savo socialiniuose tinkluose kvestionuodamas visuomenininko Andriaus Tapino surinktų lėšų Ukrainai panaudojimą.

V. Čmilytė-Nielsen taip pat, kaip papildomą spaudimo svertą, pranešė svarstanti dėl nepasitikėjimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariu A. Bagdonu, kaip savo pavaduotoju partijoje. Dvi dienas priešinęsis A. Bagdonas vakar palūžo ir pats pasitraukė iš Liberalų sąjūdžio partijos pirmininkėsV. Čmilytės-Nielsen pavaduotojo pareigų, ir jau trečia diena viešai aiškina, kad padarė klaidą nepaklusęs V. Čmilytės-Nielsen nurodymui ir balsavęs, jog R. Žemaitaitis nepažeidė etikos.

P. Gražulio teigimu, „toks Seimo narės, Seimo Pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen elgesys su jos vadovaujamos partijos nariu – Seimo nariu A. Bagdonu – mano įsitikinimu grubiai pažeidžia Konstitucijos 59 straipsnio 4 dalies nuostatas: „Pareigas eidami Seimo nariai vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, valstybės interesais, savo sąžine ir negali būti varžomi jokių mandatų“. Todėl prašau Seimo Etikos komisijos įvertinti tokį antikonstitucinį Seimo narės, Seimo Pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen elgesį.“

 

Kontaktams:

Seimo narys Petras Gražulis

Tel. (8 5) 239 6638, mob. 8 698 42 163

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-02-01 09:34
   Jolanta Anskaitienė