Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

LSDP frakcijos pranešimas: „Socialdemokratai prašo ištirti, ar V. Čmilytė-Nielsen ir R. Morkūnaitė-Mikulėnienė nusižengė Valstybės politikų elgesio kodeksui“

2023 m. vasario 22 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Socialdemokratai trečiadienį kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (SEPK), prašydami ištirti Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Seimo Pirmininko pavaduotojos Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės elgesį. Kreipimesi prašoma įvertinti, ar V. Čmilytė-Nielsen ir R. Morkūnaitė-Mikulėnienė nenusižengė Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintiems valstybės politikų elgesio principams.

„Prašome SEPK atsakyti, ar jos nepamynė viešumo, skaidrumo ir sąžiningumo principų skandalo dėl Kristijono Bartoševičiaus kontekste. Kilus klausimui, kaip K. Bartoševičių pasiekė žinia apie ikiteisminį tyrimą jo atžvilgiu, savo pasisakymais V. Čmilytė-Nielsen ir R. Morkūnaitė-Mikulėnienė sukėlė įtarimų, kad bando kažką nutylėti, nes abi kalbėjo nenuosekliai, prieštaringai“, – sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Orinta Leiputė.

Anot socialdemokratų, V. Čmilytės-Nielsen viešai pateiktoje informacijoje apie susitikimą su generaline prokurore Nida Grunskiene esama reikšmingų neatitikimų, jei lyginame visus jos pasisakymus, kai kurios detalės kertasi su generalinės prokurorės teiginiais.

Prašydami įvertinti Seimo Pirmininko pavaduotojos, konservatorių frakcijos seniūnės R. Morkūnaitės-Mikulėnienės elgesį, socialdemokratai pažymi, kad ji buvo linkusi nutylėti kai kurias aplinkybes kalbėdama apie savo kontaktus su (dabar jau) buvusiu Seimo nariu K. Bartoševičiumi tuo metu, kai Seimą (ir galimai pačią R. Morkūnaitę-Mikulėnienę) pasiekė informacija apie prokuratūros vykdomą tyrimą.

Socialdemokratai prašo ištirti, „ar V. Čmilytės-Nielsen veiksmai nemenkino valstybės ir jos institucijų prestižo? Ar tokiais veiksmais V. Čmilytė-Nielsen ir R. Morkūnaitė-Mikulėnienė <...> galėjo sukurti precedentą, skatinantį manyti, kad tokiose situacijose tam tikromis manipuliacijomis kai kurie Seimo nariai gali išvengti viešumo?“

Kreipimesi cituojami Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtinti valstybės politikų elgesio principai: pagarba žmogui ir valstybei, sąžiningumas, skaidrumas ir viešumas: laikydamiesi šių principų politikai „didina pasitikėjimą valstybe ir jos institucijomis; pateikia visuomenei savo elgesio ir sprendimų motyvus, visada laikosi atvirumo ir viešumo“.

 

Daugiau:

Orinta Leiputė, Seimo LSDP frakcijos seniūnė

Mob. 8 656 10 911

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-02-23 11:42
   Jolanta Anskaitienė